Nájemník z pekla: Plechovky od piva, přetékající toaleta a další nechutný nepořádek. Tohle byste uklízet nechtěli

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
muz odpadky
Zdroj: Shutterstock

Tak tomuto se říká byt hrůzy. Obrovský nepořádek za sebou nechal nájemník z pekla, kterého se po roce neplacení konečně podařilo z bytu vyhodit. Jenže to, co v něm čekalo majitele, je jen pro silné povahy, jak ukazuje Metro.co.uk.

Silná povaha evidentně nechybí devětadvacetiletému expertovi na úklid jménem Freddie Gillium-Webb, který byl povolán, aby se popral právě s nechutným nepořádkem v dvoupokojovém bytě v Andoveru v hrabství Hampshire.

Toaletu nikdy nespláchl

Muže tam totiž čekala toaleta, která nebyla nikdy spláchnuta, použitý toaletní papír, moře plechovek od piva a hnijící jídlo, o pořádku na koberci ani nemluvě. Tam se nacházely plesnivé bochníky chleba a zbytek kebabu.

Freddie se ale ničeho nezalekl a vybaven respirátorem, rukavicemi a deseti lahvemi bělidla se vydal do akce. Ačkoliv má po letech práce v odpadních vodách silný žaludek, zanechala na něm tato zakázka pár šrámů.

Úklid trval celkem třicet hodin a chudák Freddie se během něj třikrát vyzvracel.

Přitom bývalý nájemník majiteli po odchodu poslal zprávu, že nechal v bytě trochu nepořádku. Buď to myslel s nadsázkou, nebo je nemocný.

Možná měl depresi. To ale není omluva

„Nájemník mohl mít depresi a pravděpodobně měl problém s pitím na základě množství plechovek. Ale takto se nedá žít, neexistuje žádná omluva, aby se to dostalo do tak špatného stavu,“ myslí si muž, který po něm celou tu katastrofu uklízel.

„Jakmile jsem prošel dveřmi, všude jsem viděl plechovky od piva a ucítil strašný zápach. Koš se očividně vůbec nepoužíval, protože kuchyně byla plná potravinového odpadu,“ řekl Freddie, který pořídil i záběry z místa.

Nechal se také slyšet, že po prvním dni to ani nevypadalo, že by vůbec uklízel. Celkem prý vynesl sto velkých pytlů odpadků.

A jak se dá něčemu takovému zabránit? Freddie oroduje za to, aby se majitelé nemovitostí nebáli povolat na pomoc realitního společnost, která má ručitele.

„Takoví nájemníci by měli být na černé listině, aby jim nikdo nepronajal byt znovu, protože jinak by se to mohlo opakovat,“ zakončuje Freddie.

Zdroj: Metro.co.uk

Autor: Alice KonopáskováSouvisející články