Netradiční umělec kombinuje malbu s přírodou. Ženám dává opravdu originální účesy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
fabio gomes trindade
Zdroj: Profimedia

Umění se dá vidět ve všem okolo nás. Někteří lidé mají představivost, jiným je třeba naservírovat některé věci až pod nos, aby si všimli jejich krásy. Fábio Gomes Trindade rozhodně patří do první kategorie. Pro lidi z té druhé je ale tím, kdo jim dokáže otevřít oči.

Příroda je krásná sama od sebe. Právě toho Fábio ve svých dílech využívá. Už jako malého ho bavilo kreslení a malování a v dospělosti zjistil, že má talent na vytváření pouličních maleb. Jenomže on se neřadí k těm, kteří jen pomocí graffity ničí zdi domů.

Trindade si dává záležet, aby tím, co vytvoří, předal lidem nějaký požitek. Aby jim ukázal, že kombinovat umění s přírodou je sice netradiční, ale nikoli nemožné. A výsledek stojí za to. Nejoblíbenějším Fábiovým motivem jsou malby žen, jejichž vlasy jsou tvořeny tím, co zrovna roste za zdí.

Portréty jako specialita

Tenhle pouliční brazilský umělec rozhodně nepatří k těm, kteří by svého talentu zneužili, aby poničili nějakou památku. Na předem smluvených místech zanechává se svým podpisem portréty především žen. Kouzlo jeho práce ale spočívá v tom, že s malováním vlasů si nemusí dělat starosti.

Fábio vytvoří na zdi obličej, který navazuje na větve stromů či popínavé rostliny u zdí. Ty potom prezentují na jeho portrétech vlasy, a z mnoha úhlů tak postavy vypadají jako živé. A to doslova, protože si s jejich vlasy může vítr pohrávat.

fabio gomes trindade

Zdroj: Profimedia

Fábio předává radost nejen touto kombinací, ale také volbou barev, které pro svá díla používá. Jen málokdy jsou jeho obrazy tmavé a temné, obvykle spíše myslí na to, že právě barevnost v lidském srdci dokáže vyvolat pocit radosti. Proto také volí místa, kde popívané rostliny barevně kvetou.

Inspiruje se skutečnými lidmi

Fábio tvrdí, že si uvědomuje krásu každého člověka. Při tvorbě svých portrétů se proto obvykle inspiruje skutečnými lidmi, které zná ze svého okolí, nebo kteří ho něčím inspirovali z hlediska jejich mediálního či historického působení. Sám tím chce inspiraci předat dál.

Umělec se kromě tvorby portrétů věnuje i malbám neživých věcí, jak ale sám přiznává, právě lidské vlasy se dají nejlépe pomocí stromů a květin vystihnout. Už ale několikrát přemýšlel, jakým originálním dílem by mohl svůj repertoár rozšířit.

Fábio Gomes Trindade je jednoduše důkazem toho, že i pouliční umělci, které mnozí vnímají jako gangstery se sprejem v ruce, mohou být citlivými dušemi snažícími se rozdávat mezi ostatní radost. On sám doufá, že se mu to daří dostatečně.

Zdroj: Profimedia, mymodernmet.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články