Noční můra všech pejskařů nejen na silvestra: Pes dostal infarkt poté, co před domem začaly létat petardy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ohnostroj pes
Zdroj: Shutterstock

Některé dny v roce jsou zkrátka hlučnější než jiné a i ti, kteří zrovna ohňostroje nemusí, se musejí smířit s tím, že se za okny dějí různé věci. U lidí je to ještě v rámci možností snadné, ale psovi jen těžko vysvětlíte, že se nemá čeho bát. Většina domácích mazlíčků tak na silvestra trpí.

Kromě silvestra se střílí také v rámci různých oslav a lidé se pak zavírají se svými mazlíčky do koupelen, pouští jim hudbu, snaží se je uklidnit. Jenomže v případě smutné rodiny z Hemlingtonu v Anglii nic z toho nepomohlo. Kvůli ranám z ohňostroje rodina přišla o svého čtyřnohého přítele.

Majitelka desetiletého křížence Dextera popsala smutný průběh jeho posledních chvil i to, jak se ho snažila zachránit hned potom, co zjistila, že je pes v bezvědomí. Bohužel marně. Její příběh rozesmutněl spoustu lidí, bohužel ale jen málokdo mohl předpokládat takovou tragédii.

Nečekané oslavy

Třiašedesátiletá Judith říká, že neměla ani tušení, že se něco slaví. Vpodvečer odešla na nákup a cestou domů zaslechla první výstřely ohňostroje. Kdyby to tušila, zůstala by prý doma, protože věděla, že se Dexter hodně bojí hluku. Když dorazila, její mazlíček se klepal strachy v rohu.

Žena se ho okamžitě pokusila uklidnit, jenomže s několika dalšími výstřely se pes jenom víc a víc bál, a nakonec se přestal hýbat úplně. „Myslela jsem, že je ve stresu. Že si schovává hlavu mezi packy. Až pak mi došlo, že nedýchá,“ popisuje Judith.

Ta ihned zavolala svému partnerovi, aby spěchal domů a pomohl jí. Psovi se pokusila dát umělé dýchání i masáž srdce, ale nic nepomohlo. Když její muž dorazil, seděla prý na zemi, objímala psa a plakala. Dlouho jí od něho nikdo nemohl odtrhnout.

Lidé okolo slavili a radovali se

Podle Judith to bylo jako ve zlém snu. Zatímco venku létaly petardy a bylo slyšet radostný křik dětí, které se radují z barevných světýlek, ona plakala a svírala v náručí zesnulého přítele. Kontrast těch událostí celé situaci jen přidal na dramatičnosti.

„Dexter měl sice nemocné klouby, ale i ve svých deseti letech pořád miloval dlouhé procházky a hraní si s naší vnučkou. Vůbec jsem si nedokázala představit, jak jí řekneme, že už mezi námi není,“ vypráví Judith a dodává, že nakonec vnučka psa oplakala ještě více než ona.

Bohužel, pes zemřel na infarkt a ukázalo se tak, že i zvířata mohou utrpět při leknutí šok, který je může stát život. Rodině už čtyřnohého kamaráda nic nevrátí, jejich názor na ohňostroje a petardy se navíc změnil k nepoznání. „Nevím, zda existuje nějaké psí nebe, ale pokud ano, doufám, že nás Dexter shora pozoruje,“ dodala jeho majitelka.

Zdroj: dailymail.com, mirror.co.uk, gazettelive.co.uk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články