Odmalička je na vozíku. To ho nezastaví ani při basketbalu, ani při lezení po stěně

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
muz na vozicku
Zdroj: Shutterstock

Woody Belfort se narodil s mozkovou obrnou. Jako malý měl kvůli tomu problémy, nemohl totiž používat nohy, skončil na invalidním vozíku a ostatní ho mezi sebe úplně nepřijali. On se ale rozhodl bojovat a světu ukázat, že vozík není něco, co by ho zpomalilo.

Už v mladém věku se začal věnovat basketbalu. Několikrát se objevil na světových zápasech v paralympiádě, kde se stal velkou oporou svého týmu. To ale není to jediné, čemu se Woody věnuje. Sport je pro něho doslova důvod k životu.

Basketbalu se věnuje spousta lidí, kteří skončili na vozíku. Stejně tak i mnoha dalším sportům. Lidem s postižením pomáhá sportování fyzicky i psychicky a mnohdy dokážou daleko víc než ti, kteří jsou zdraví, ale jednoduše nejsou ochotni na sobě pracovat. Woodyho žene kupředu kulturistika.

Na své tělo je hrdý

„Celá řada postižených lidí se za své tělo stydí. Jako kdyby to bylo něco odporného, co nesmí ukázat světu. Já jsem na sebe ale hrdý. Denně trénuji a chci světu ukázat, čeho jsem schopný,“ říká Woody, který tráví hodiny volného času v posilovně.

Právě díky tomu je schopný skvělých výkonů nejen na basketbalovém hřišti, ale také na lezecké stěně, kterou zdolává i  s vozíkem připevněným k tělu. A nijak mu nepřekáží, naopak je pro něho prý výzvou vyšplhat nejen s vlastní váhou, ale ještě se zátěží navíc.

 

View this post on Instagram

 

Příspěvek sdílený TSN (@tsn_official)

Woody se pyšní zhruba 40 000 sledujících na svém Instagramu a je velkou motivací těm, kteří chtěli život třeba i vzdát poté, co přišli o možnost pohybovat se po vlastních nohách. On je na vozíčku odmalička a nikdy nepomyslel na to, že by to bylo něco špatného.

Upoutal dokonce i pozornost slavných

Woody je výjimečný mladý muž, skvělý sportovec a silák, který si rád užívá jakoukoli akci a nenechá se ničím omezovat. Právě tím, jak dokáže mít radost ze života a i na invalidním vozíčku fandit na koncertech, upoutal pozornost jedné slavné americké rapperky.

Tory Lanez si ho všimla na svém koncertu a po jeho skončení Woodyho vyhledala, aby s ním navázala kontakt. Od té doby spolupracují, a ona dokonce tvrdí, že se pro ni Woody stal velkou inspirací v životě. Stejně to vidí celá řada lidí.

Ačkoli neměl v životě úplně štěstí, díky pevné vůli a využití všech dostupných možností je z něho dnes hvězda Instagramu. Tenhle milovník sportu a zábavy se ve světě rozhodně neztratí, a to i přesto, že ví, že už do konce života bude připoután k invalidnímu vozíku.

Zdroj: YouTube, Instagram, bardown.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články