Olena Zelenská poskytla spolu s manželem rozhovor pro ukrajinskou televizi. „Rande během vysílání,“ vtipkoval Zelenskyj

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Volodymyr Zelenskyj
Zdroj: Profimedia

Jsou manželský pár jako každý jiný a stejně jsou výjimeční. Sleduje je totiž aktuálně celý svět. Volodymyr Zelenskyj a jeho žena Olena procházejí nyní těžkou zkouškou, ale stojí stále při sobě. Od začátku konfliktu na Ukrajině vystoupili společně teprve podruhé, připomnělo BBC, protože prezident Zelenskyj má na starosti chod celé země zmítané válkou, zatímco jeho žena se stará o bezpečí jejich dvou dětí. Olena Zelenská se od počátku války na Ukrajině na veřejnosti ukazovala minimálně. Nyní však s manželem vystoupila pro ukrajinskou televizi ICTV.

„Mého manžela mi nikdo nevezme. Ani válka,“ sdělila v ukrajinské televizi.

Válka jejího muže nezměnila

„Nemohu říct, že by Volodymyra válka změnila. Stejně jako byl spolehlivým mužem a manželem před válkou, je jím i teď,“ uvedla první dáma v rozhovoru. Ten se konal na utajeném místě a právě díky tomu se mohli manželé sejít. Jinak to totiž kvůli jejich bezpečnosti není možné.

„Naše rodina, stejně jako všechny ukrajinské rodiny, je teď rozvrácená. Dva a půl měsíce jsme se neviděli, mluvili jsme spolu jen po telefonu,“ sdělila v rozhovoru. Manželé mají spolu dvě děti, Oleksandru a Kyryla.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Володимир Зеленський (@zelenskiy_official)

„Teď máme několik možností se vidět a také jsem vám vděčná za tuto příležitost,“ řekla vděčně Olena. „Rande během vysílání,“ doplnil ji vtipně Zelenskyj. Oba byli vděční za možnost vypít si společně čaj.

Prezident Zelenskyj byl viditelně šťastný, že může sedět po boku své ženy. Během rozhovoru hodně vtipkoval. Oba uvedli, že se snaží spolu telefonovat během večeře. Manželka mu prý jednou nechtěla říct, co s dětmi k večeři mají. Vyhodnotil tedy, že to bylo určitě proto, že měli něco lepšího než on.

„Vtipkujeme, ale vážně čekáme jako všichni ostatní, až se shledáme, jako všechny rodiny na Ukrajině, které jsou teď rozdělené a čekají na své příbuzné a přátele,“ uvedla jejich vtipkování na pravou míru Zelenská.

Zavzpomínala na začátek války

Ve velmi emotivním rozhovoru uvedla, jak pro ni probíhal začátek války. „Probudily mě divné zvuky za oknem, asi jako každého. Byla tma, to už byla skoro noc a já viděla, že Volodymyr není nablízku,“ začala své vyprávění. Našla ho prý v jiném pokoji, kde seděl už v obleku a řekl jí jen: „Už to začalo.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Володимир Зеленський (@zelenskiy_official)

Její pocity prý nemohou emoce vyjádřit, protože to je „hrůza a otupělost“. „A teď žiju pro chvíli, kdy mi konečně řekne, že je po všem,“ řekla první dáma.

Proslovy svého manžela jakožto bývalá scenáristka vždy upravovala. Na to teď prý není čas. Někteří politici Zelenského kritizují, že jsou jeho projevy příliš emotivní. Sama manželka mu vyčetla, že jeho projevy nejsou dokonalé. „Někdy používá příliš jazykových prostředků, někdy zas moc málo,“ uvedla první dáma.

Část rozhovoru s ukrajinským prezidentským párem můžete zhlédnout například na Aktuálně.

Zdroj: BBC, ICTV, CNN Prima NEWS, Novinky, Instagram, Aktuálně

Autor: Soňa JiroutováSouvisející články