Opilý řidič, který v Bratislavě vjel do davu na zastávce, může dostat i doživotí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
slovenska policie
Zdroj: Profimedia

Řidiči z Bratislavy, který v neděli najel opilý do davu lidí na zastávce, hrozí doživotní trest. Slovenská policie o tom informovala na svém facebooku. Šedesátiletý Dušan D. najel se svým osobním vozem do skupinky zhruba 40 lidí, pět z nich zemřelo a minimálně dalších 5 utrpělo vážná zranění.

Původní zprávy hovořily až o deseti mrtvých. Včera policie uvedla, že přímo na místě nehody zemřeli 4 lidé, dalších 6 bylo převezeno do nemocnice. Jedna mladá žena ve věku 21 let zemřela na následky zranění v nemocnici.

K tragédii došlo v noci z neděle na pondělí na zastávce MHD Zochova. Řidič, který seděl v autě s opilým spolujezdcem, byl na místě zadržen a bylo u něho zjištěno 1,6 promile alkoholu v krvi. Případ otřásl celým Slovenskem a vyjádřilo se k němu i mnoho politiků.

Například šéf hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Igor Matovič pro slovenský server Pravda uvedl, že i na základě tohoto případu by měly být v zemi zvýšeny tresty za alkohol za volantem.

Hrozí mu doživotí

Podle slovenské policie za trestný čin v takovémto rozsahu hrozí opilému řidiči i doživotní trest odnětí svobody. „Policisté bratislavské kriminálky věnovali maximální pozornost případu, intenzivně prováděli všechny potřebné postupy, jejichž cílem bylo zajištění všech potřebných důkazů a jejich následné vyhodnocení,“ napsal orgán na sociální síti.

„Dušan D. z Bratislavy byl na základě vyšetřování obviněn z trestného činu všeobecného ohrožení. V případě prokázání viny před soudem mu hrozí odnětí svobody na 20 nebo 25 let, nebo dokonce trest odnětí svobody na doživotí,“ doplňuje příspěvek.

„Takový trest není, který by se tomuto krutému činu vyrovnal,“ napsal v komentáři pod informací jeden ze sledujících profilu. Další doplnil: „Potřeboval by obvinit i spolujezdec. Věděl, že se řidič dopouští trestného činu. A nezakročil.“

4 z 5 mrtvých byli studenti

Během tragédie vyhasly mladé životy. Kromě studentky, která zemřela po převozu do nemocnice, byli mezi mrtvými i další žáci škol. Dvě oběti chodily podle TV Nova na slovenskou technickou univerzitu. „Byl to velmi dobrý sportovec. Hrál fotbal a stolní tenis. Teď maturoval,“ zavzpomínal učitel na mladíka jménem Richard.

Druhou zesnulou z dané školy byla Broňa. „Já jsem tomu nevěřila, že se jí něco takového mohlo stát. A když mi napsali, že zemřela, tak jsem tomu nechtěla uvěřit,“ svěřila se pro média kamarádka zesnulé. V nemocnici nadále zůstávají dva zranění. Jeden z nich podle lékařů ve vážném stavu nadále bojuje o život.

Zdroj: Facebook, Přehledně24, TV Nova, Pravda

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články