Pašeračka Tereza se do Česka ještě nepodívá. Soudy v Pákistánu jsou přetížené

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
tereza hluskova
Zdroj: Profimedia

Tereza Hlůšková, která je v pákistánském vězení za pašování heroinu, by se měla v nejbližší době dostat domů do České republiky. Její propuštění ale tak rychlé nebude.

Tereza se do vězení dostala poté, co byla na mezinárodním letišti v Láhauru přistižena s devíti kilogramy heroinu. Stalo se to již v lednu roku 2018 a od té doby mladá Češka čekala na zproštění obžaloby.

Propuštění již příští týden? Bude to později

Z vězení v Pákistánu by mohla být Tereza osvobozena již příští týden, jak ale uvedla mluvčí úřadu Eva Davidová, tak rychle to rozhodně nebude. Potřebuje totiž písemný rozsudek, ale pákiskánské soudy mají hodně napilno.

Tereza byla odsouzena k osmi letům a osmi měsícům odnětí svobody, rozsudek byl vydán v březnu 2019. K tomu dostala Hlůšková pokutu ve výši 800 dolarů. Již v dubnu se odvolala, ale bohužel pro ni soud uznal její nevinu až nyní.

Rozsudek byl podle jejích slov „v rozporu s fakty“, nebyly podloženy žádné přímé důkazy. Byla tak zproštěna obžaloby. Její právník tak dostál slibu, že ji ven dostane, protože se ukázalo, že Hlůšková o nic jiného nestojí a je schopná jít „přes mrtvoly“.

Tereza letěla do Pákistánu za modelingem

„Stále čekáme na vyhotovení rozsudku, teprve pak může být vězněná občanka ČR propuštěna. Dojít by k tomu mohlo v příštím týdnu, ale kvůli přetíženosti pakistánských soudů očekáváme spíše pozdější termín, i s ohledem na dřívější zkušenosti,“ uvedla pro CNN Prima NEWS Davidová.

O Terezu bude postaráno, až z vězení vyjde. Zastupitelský úřad zajistí po jejím propuštění ubytování, a to do doby, než ze země odletí do České republiky. Vyjádřilo se tak tamní ministerstvo.

Češka do Pákistánu přiletěla jako modelka a chtěla tu nafotit snímky, se kterými chtěla uspět ve světě. Heroin jí podle všeho měl někdo podstrčit. Pokud by se je Tereza pokusila na černém trhu prodat, utržila by 150 milionů pákistánských rupií, což je asi 19,5 milionu korun.

Zdroj: CNN Prima NEWS

Autor: Raina TomanováSouvisející články