Pašeračka Tereza si ve vězení navrhla šaty na své propuštění. S jejím odvoláním ale opět nastaly komplikace

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Paseracka Tereza
Zdroj: Profimedia

Tereza Hlůšková byla pákistánským soudem odsouzena na 8 let a 8 měsíců za pašování heroinu. Část trestu si již odseděla a nyní se hodlá odvolat a odjet domů. Odvolací řízení se ale stále dokola odsouvá. Nyní se její naděje na brzký odjezd do vlasti opět oddálila, a to na neurčito. Není totiž ještě rozhodnutá, který ze tří právníků ji bude zastupovat. Informoval o tom Blesk.

Odvolací soud pašeračky Terezy byl opět odložen. Neustále měnila své právní zástupce a momentálně jsou ve hře hned tři advokáti najednou.

Tereza má tři najednou

Soud po ní chce vyjádření, který ze tří pánů si Terezu vezme pod křídla. Jelikož neměl jasnou odpověď, jednání odložil. Tentokrát však na neurčito.

Pákistánský novinář Alí Aršád prozradil Blesku, že po tom, co si Tereza již sbalila věci, rozloučila se se svými spoluvězenkyněmi a navrhla si prý krásné šaty na své propuštění, si stále nebyla schopná zvolit jednoho právníka, který ji bude v nastalém jednání zastupovat.

Zmatek vyvolalo tvrzení všech jejích tří advokátů (Saif ul Malúk, Navíd Básir a Asghar Dogar), že ji budou zastupovat právě oni. Soud chce znát jasné stanovisko.

Musí vyjasnit situaci

„Soud byl opět odročen, soudci toho dne projednali asi 10 případů. Ty zbývající, včetně případu paní Hlůškové, odročili. Advokát avizoval, že bude neprodleně žádat nový termín,“ uvedla pro Blesk mluvčí Ministerstva zahraničních věcí České republiky Eva Davidová.

Jeden z jejích právníků Tereze napsal do vězení dopis, aby svému velvyslanci sdělila svou volbu ohledně svého zastupování u odvolacího soudu. Tím by se měla celá situace objasnit a věci by se posunuly kupředu.

Tereza si v Pákistánu odpykává více než osmiletý trest za to, že ji v lednu roku 2018 chytili na mezinárodním letišti a v jejím cestovním kufru našli devět kilo heroinu.

Státní žalobce pro ni požaduje maximální trest, a to trest odnětí svobody na doživotí.

Prý je jen nevinnou obětí

Po třech letech za mřížemi Tereza hodlá soudu dokázat, že je jen nevinnou obětí, kterou do této situace přivedla nešťastná shoda okolností.

Jedna z jejích známých však veřejně přiznává, že Tereza pašovala drogy už delší dobu, a že se tím nijak netajila.

Autor: Julie BordášováSouvisející články