Pašeračka Tereza už mohla být dávno venku. Bývalý právník popsal její osudovou chybu

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
paseracka tereza hluskova
Zdroj: Profimedia

To, že právníky střídá Tereza Hlůšková, které v našich končinách nikdo neřekne jinak než pašeračka Tereza, už se napsaly desítky, možná stovky odstavců. Jeden z nich, pákistánský advokát Čaudhrí Džavád Zafar pro Expres.cz řekl, v čem tkví její neúspěch a v čem nejspíš udělala osudovou chybu.

V lednu roku 2018 Terezu Hlůškovou zadrželi na letišti celníci, protože u ní objevili téměř devět kilogramů heroinu. U soudu pak dostala osm let a osm měsíců.

Své naděje upínala na odvolací soud, před kterým měla nedávno stanout. Jenže ten byl odročen. Jedním z důvodů bylo to, že Tereza má zmatky v tom, kdo se vlastně jejího případu ujme a kdo ji bude u soudu hájit.

Advokát věří, že ji mohl dostat z vězení

„Kdyby se držela mě, už je dávno venku,“ řekl pro Expres pákistánský advokát Čaudhrí Džavád Zafar. Ten také prozradil, proč si myslí, že se jej Tereza zbavila. Údajně byl pro ni a její rodinu příliš drahý.

„Zaznamenal jsem, že se objevili tři právníci, u soudu došlo ke sporu a případ byl odložen. Všichni tři advokáti jsou dobří, ale já jsem prostě lepší, a kdyby se Tereza držela mě, už by byla dávno na svobodě,“ citoval jej Expres.

Dle něj také Zafar nabízel citlivé informace o své klientce. Moc dobře ví, že případ je v její rodné zemi bedlivě sledován. Proslul také tím, že měl odsouzené dělat návrhy, to však odmítl.

„Jsem nejlepším právníkem v zemi a od toho se samozřejmě odvíjí peníze za mé služby. Za jeden případ si říkám až 5 milionů pákistánských rupií ,“ svěřil se Expresu Zafar. V přepočtu na naše peníze je to 679 tisíc korun.

Kauza třetí úrovně

„Její případ považuji za kauzu třetí úrovně. Zastupoval jsem například diplomata z Konga či bývalého ministra spravedlnosti,“ dodal advokát, který hýří sebevědomím.

A kdo Terezu zastupoval naposledy? Byl jím Asghar Dogar, toho ale Tereza vyhodila. Teď se dle Expresu hovoří o Saifovi ul Malúkovi a Navídovi Básirovi, expertech na podobné drogové kauzy, jako je ta Terezina.

Autor: Marek SlaninaSouvisející články