Pašeračku Terezu znovu vypekl pákistánský soud. Takovou zprávu slyšet rozhodně nechtěla

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
paseracka tereza
Zdroj: Profimedia

Tereza Hlůšková, kterou česká média nenazývají jinak než pašeračku Terezu, se už přes tři roky snaží prosadit svou nevinu ve věci pašování heroinu. Včera měla uslyšel verdikt pákistánského soudu, nicméně ten ji pěkně vypekl. Co se nakonec stalo?

Zjednodušeně řečeno vůbec nic. Češka, která byla zadržena v lednu roku 2018 na letišti v pákistánském Láhauru, když se v jejím zavazadle „objevilo“ devět kilogramů tvrdé drogy, měla uslyšet u soudu verdikt. A samozřejmě pevně doufala, že ve svůj prospěch.

V pákistánském vězení už vyčkává přes tři roky s tím, že různá soudní stání trvala rok. Hlůšková si má odpykat bezmála devět let za mřížemi.

Marná snaha

Mladá žena se se svým týmem snaží o odvolání, jenže neúspěšně. S právníky je vesměs nespokojená a zlobí se na jejich práci.

„Za dva roky její bývalý právník nedosáhl rozhodnutí o odvolání. Selhal a Tereza se na něj rozzlobila,“ řekl Blesk.cz pákistánský novinář Aršád.

Ten prozradil i jméno současného právníka obžalované. Má jím být Návid Básir, místní specialista na podobné případy, proto do něj Tereza vkládá velké naděje.

Soudci toho mají hodně

Jenže co se nestalo – soud vůbec neproběhl. Dle informací již zmiňovaného žurnalisty vrchní soud v Láhauru zase zrušil odvolací harmonogram.

Hlůšková má na to smůlu. Ačkoliv se proti rozsudku odvolala ihned, tamní úřady buď její žádost o další stání posouvají, nebo dokonce zamítají.

Soudci toho prý mají hodně a na Terezu se prostě v termínu nedostalo. Musí to být obrovský nápor na její psychiku, protože opravdu věřila, že se dostane domů. Data dalšího termínu se zatím nedočkala.

Zdroj: Blesk.cz

Autor: Marek SlaninaSouvisející články