Petr Čech končí v Chelsea. Po změně majitele klubu se tak sám rozhodl

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
petr cech
Zdroj: Profimedia

O odchodu Petra Čecha z jeho funkce ve fotbalovém klubu Chelsea se spekulovalo už nějaký čas. Teď je to ale potvrzeno. Legenda ve funkci poradce technického a sportovního úseku opravdu končí. Klub o ukončení spolupráce s bývalým českým fotbalistou informoval na svém webu.

Chelsea byla nedávno převzata novým majitelem, kterým je americký investor Todd Boehly. Po této události došlo v klubu k řadě změn, odchod Petra Čecha tak není jedinou novinkou. O jeho ohrožené budoucnosti v klubu se začalo spekulovat minulý týden.

Důvěryhodný zdroj webu Sport sdělil, že Čech měl v Chelsea zůstat, londýnský klub měl o legendu velký zájem. Jenomže hodně záleželo na tom, co mu může nabídnout. Sám sportovec se navíc na setrvání v kubu po změně majitele netvářil.

K dohodě nedošlo

„Bylo to obrovské privilegium plnit v Chelsea tři roky tuto roli. S klubem pod novým vlastníkem cítím, že je správný čas, abych ustoupil stranou,“ řekl k celé situaci Čech, který podle svých slov odešel více méně z vlastní vůle.

„Petr Čech, poradce technického a sportovního úseku, končí ve své funkci k 30. červnu,“ uvedla stručně Chelsea na svém twitteru. Řada kolegů z týmu se pak k jeho odchodu vyjádřila s lítostí, ovšem s pochopením.

„Petr je důležitým členem rodiny Chelsea. Chápeme jeho rozhodnutí odejít a děkujeme mu za jeho přínos jako poradce a za jeho oddanost klubu a naší komunitě. Přejeme mu jen to nejlepší,“ řekl k věci Boehly. Ten převzal vlastnictví klubu po Romanu Abramovičovi.

Kam dál?

Nejen fanoušci se samozřejmě zajímají o to, kam teď budou kroky Petra Čecha směřovat dál. Podle iDNES to ale není vůbec jasné. On sám jakékoli informace prozatím sdělit odmítl. „Aktuálně Petr jakékoli další mediální výstupy poskytovat nebude,“ uvedla jeho zastupující agentura Sport Invest.

Zdá se, že si Petr Čech bere čas na rozmyšlenou a sám se ještě nerozhodl, co přesně by chtěl dělat dál. S málem se legenda rozhodně nesmíří. V Chelsea byl sice poradcem sportovního a technického úseku, sám ale několikrát v médiích prohlásil, že má pravomoci téměř jako sportovní ředitel.

Média situaci dál bedlivě sledují, kam ale bude Čech směřovat, se zatím nedá odhadnout. Znalostí a zkušeností má tolik, že po něm pravděpodobně rád sáhne jakýkoli klub, je jen otázkou, na jakou nabídku Petr kývne, nebo jakou další cestu si nakonec sám vybere.

Zdroj: Chelsea, Facebook, Sport, iDNES, Česká televize, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články