Policista postřelil chlapce. Nyní bojuje o život

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
policie
Zdroj: Shutterstock

K tragické nehodě došlo v Houstonu, když tamní policista chtěl dopadnout prchajícího ozbrojeného muže, podezřelého z dvojnásobné loupeže. Při honičce použil i zbraň. Vystřelená kulka však zasáhla ročního chlapce. Nyní je ve vážném stavu v nemocnici.

Verze matky postřeleného chlapce i policisty se rozcházejí. Píše o tom zahraniční CNN. K celému případu se Daisha Smallsová vyjádřila na nedávné tiskové konferenci se svými právníky. Dle jejích slov se to stalo na jedné z čerpacích stanic. Mezitím, co tankovala, její roční syn Legend seděl na zadním sedadle v autě. „Slyšela jsem policejní sirény a viděla projíždět policejní auta,“ vypověděla.

Pachatel chtěl odjet autem

Podle CNN a výpovědi ženy se seběhlo vše rychle. Cizí muž najednou stál u jejího auta a dožadoval se k jeho klíčům. Z místa činu chtěl pravděpodobně odjet.

„Auto bych mu nedala. Řekla jsem mu, že mám uvnitř dítě a nikdy bych mu auto se svým synem nenechala,“ vypověděla Daisha. I přesto podle výpovědí muž nastoupil do auta, v ten moment byla policie u nich.

Strhla se divoká akce, kdy došlo v těsné blízkosti dítěte ke střelbě. „Než jsem si uvědomila, co se děje, už stříleli na mé auto a já jsem měla strach o život svého syna,“ řekla Daisha.

Policie má jinou verzi

Zástupce policejního šéfa, Troy Finner, z houstonské policie ale tvrdí něco jiného. Podle té policie v autě žena nebyla. Když třicetiletý prchající pachatel u benzínové pumpy naboural, měl údajně auto ženy s dítětem přeskočit a nastoupit na místo spolujezdce.

Těsně před střelbou policie pachatele měla vyzvat, aby odhodil svou zbraň. To odmítla. Po následné střelbě kulky smrtelně zasáhly pachatele a těžce zranily i malého chlapce. „Jeden z našich policistů v obavě o bezpečnost matky vystřílel zásobník své zbraně a smrtelně zasáhl podezřelého,“ uvedl ředitel policie v Houstonu Art Acevedo.

Otázkou je, zda policie věděla, že se v autě nachází i malý chlapec. Podle mluvčího policie pracuje pro záchranné složky 15 let. Prozatím je přesunut na administrativní oddělení. „Bohužel byl zasažen i malý Legend. Důstojníci Legendovi okamžitě na místě poskytli první pomoc,“ řekl mluvčí.

Chlapec je na plicním ventilátoru

O chlapce si dělá starost nejen jeho rodina, ale i policisté, kteří byli u činu. Stavil se za ním i muž, který na auto střílel.

„Doufáme a modlíme se v úplné a rychlé uzdravení ročního Legenda Smallse,“ sdělil Acevedo. Chlapcův zdravotní stav ale není prozatím vůbec dobrý.

Ben Crump, rodinný právník, o něco detailněji popsal chlapcův stav. Podle jeho slov je na plicním ventilátoru.

„Lékaři dokázali odstranit kulku, nicméně v hlavě mu stále zůstalo několik úlomků. Chlapec měl víc než deset záchvatů,“ řekl následně.

„Proč stříleli, když věděli, že ona je v autě? A nevěděli, kdo další. Mohly tam být děti, mohli tam být jiní dospělí, ale oni stejně stříleli,“ prohlásil Crump. O tom, co bude nadále, zatím mlčí. Chlapec ale bude mít, dle právníka, trvalé následky.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články