Policista zpacifikoval 95letou ženu trpící demencí elektrickým paralyzérem. Nepřežila

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Duchodkyne
Zdroj: Shutterstock

Claire Nowland ve svých 95 letech trpí demencí a pravděpodobně si neuvědomovala, co dělá. Za pokus pronést v pečovatelském domě z kuchyně nůž do jiné místnosti ale přesto zaplatila. Policista proti ní totiž zcela nepochopitelně použil paralyzér. Žena v nemocnici zemřela.

Podle serveru Daily Mail policie původně chtěla, aby blízcí o zásahu policie nemluvili, pokoušela se vše zamést pod koberec. Situace se nakonec ale přesto do médií dostala a na nátlak veřejnosti byla řešena.

Záběry z kamery

Policie měla od začátku k dispozici událost natočenou na kameře. Na základě záběrů byl nakonec třiatřicetiletý policista Kristian White odvolán ze služby.

Na snímku je vidět, jak se žena pokouší pronést v pečovatelském domě ostrý nůž z jedné místnosti do jiné. Ačkoli podle policie ohrožovala důchodkyně ostatní lidi kolem sebe, je zjevné, že pětadevadesátiletá důchodkyně nic podobného v úmyslu neměla. Zákrok, který proti ní policista provedl, byl podle všeho přehnaný, uvádí 9NEWS.

Ženina rodina si přála, aby záběry z celé události nebyly zveřejněny na internetu, proto je má doposud k dispozici pouze policie.

Krvácení do mozku

Po zásahu paralyzérem žena upadla, praštila se do hlavy a nastalo u ní krvácení do mozku. Ve velmi špatném stavu byla přijata do péče okresní nemocnice Cooma, kde zemřela.

Podle zástupců pečovatelského domu byla ještě před několika lety Nowland ženou, která se starala o sociálně slabší a celý život se snažila pomáhat ostatním.

Její zdravotní stav se ale v posledních letech velmi zhoršoval. Právě její psychické problémy nejspíš mohly za to, že se rozhodla odnést nůž z kuchyně do jiné místnosti.

Veřejnost i zástupci zařízení se ale shodují na tom, že důchodkyně nikoho neohrožovala a zákrok mohl být proveden v klidu a bez zbytečného násilí.

Zdroj: NEWS, Daily Mail, 9NEWS, The Guardian

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články