Potkala ho na letišti, po letech vztahu na dálku si ho vzala. Příběh finské spisovatelky obletěl svět

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
par na letisti
Zdroj: Shutterstock

Irja Uotila se narodila ve Finsku. Dlouhé roky toužila po tom vycestovat do Ameriky. V roce 1991 se konečně rozhodla vzít si v práci dovolenou a sen si splnit. Povoláním spisovatelka ale nečekala, že na letišti potká svou životní lásku.

Zní to jako příběh z pohádky, ve skutečnosti se ale jedná o událost, která obletěla svět díky médiím a inspirovala všechny, kteří se někdy báli vztahu na dálku. Příběh Irji a jejího dnes už manžela Marcuse je téměř k neuvěření.

Každý z jiné země, s jinými zájmy a jinými preferencemi. Přesto se z nich za necelých čtyřiadvacet hodin stal pár, a po letech se dokonce vzali. A celé to vlastně začalo jedním jediným telefonátem.

Pomoc v neznámém městě

Cílovou destinací, do které se Irja toužila dostat, bylo město Oaxaca. Jenže při letu z New Yorku neobjevila jediný přímý spoj. Problém byl v tom, že musela přestupovat v Mexico City, kde měla strávit noc.

Když se to dozvěděla její kamarádka, řekla jí, že má ve městě známého, který by jí mohl pomoci. Zavolala mu a požádala ho, aby se s Irjou setkal na letišti. A Marcus ochotně pomohl.

S Irjou zašli do restaurace a strávili krásný večer, po kterém ji odvedl na hotel. Druhý den ji opět doprovodil na letadlo. Loučila se s ním jen nerada. Při zpátečním letu do Finska se s ním opět na několik hodin setkala na letišti.

Roky dopisování

Podle webu CNN, na kterém se příběh objevil, si pár okamžitě padl do oka. Několik let si dopisovali a zkoušeli se setkat, dlouho jim to ale nevycházelo. Nakonec v roce 1994 Marcus Irju překvapil a navštívil ji v jejím rodném městě.

Později se začali vídat pravidelně několikrát do roka. V roce 1995 požádal Marcus Irju o ruku a v ten samý rok se pár skutečně vzal. O pár let později společně přivítali dceru Ericu.

Jak dodává i stanice BBC, příběh jejich lásky je důkazem, že pokud k sobě dva lidé patří, ani vzdálenost nebo dlouhé roky odloučení je nezastaví v tom, aby nakonec založili rodinu a utvořili společnou domácnost.

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články