Právnička má vlasy delší než celé tělo. Přezdívku Locika si vysloužila právem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
alla perkova
Zdroj: Profimedia

Některé ženy (a někdy i muži) se o své vlasy rády starají, váží si jich a stříhání se spíše vyhýbají. Ačkoli už dnes letí i u žen kratší sestřih, pyšnit se dlouhými a krásnými vlasy je snem většiny příslušnic něžného pohlaví. A právnička Alla Perková nejspíš spouští u mnohých závist.

Sedmatřicetiletá žena z Ukrajiny rozhodně budí pozornost na první pohled. Její vlasy jsou totiž delší než její tělo a celkově měří přes 160 centimetrů. Díky tomu se dostala mimo jiné také ke spolupráci s módní značkou Victoria‘s Secret.

Pohádka Na vlásku se tak najednou stává skutečností. Málokdo by si myslel, že existuje nějaká reálná Locika, tahle žena k ní ale nemá daleko a přezdívku si podle všeho užívá. I když starost o vlasy je někdy náročná, nikdy by je neostříhala.

Sama je malého vzrůstu

Alla je žena drobného vzrůstu. Měří 159 centimetrů, takže jsou její vlasy skutečně doslova delší než celé její tělo. Přiznává, že se jí občas podaří si je i přišlápnout, což je opravdu bolestivé. A i když si dává pozor, stane se jí to několikrát denně.

alla perkova

Zdroj: Profimedia

Někdy sice nosí vlasy v copu, což je pohodlnější, jenomže než se jí podaří takový dlouhý cop splést, zabere to i několik hodin práce. Není se tak čemu divit, že nejraději je nosí rozpuštěné. Většinu volného času tráví v posteli se svým psím společníkem, který se prý k její hřívě rád tulí.

Žádné speciální přípravky

Alla překvapivě o své vlasy pečuje velmi jednoduše. Jednou za dva dny si je umyje, což je podle ní záležitost zhruba půl hodiny. Používá jedině přírodní šampóny, nikdy ale nevyužila jediný přípravek na rychlejší růst vlasů. S rozčesáváním jí pak pomáhá manžel.

 

View this post on Instagram

 

Příspěvek sdílený Super long hair 💖Аллочка♎ (@alla_perkova)

„Nikdy jsem si nemyslela, že vlasy můžou narůst do takové délky. Máma měla vždycky vlasy po pas a já jsem to chtěla mít úplně stejně. Je to pro mě ideál ženskosti a krásy. Jinak používám běžný šampon na normální vlasy a nerada si dávám masky nebo balzámy, používám je, ale ne příliš často. Konečky vlasů si nezastříhávám, protože nechci mít rovné vlasy vypadající jako paruka,“ svěřuje se.

Lidé občas hrozně závidí

Kromě pozornosti se musí Alla Perková vypořádat často také se závistivými komentáři. Především na sociálních sítích jí občas lidé píší věci, které se jen těžko přijímají. Ona se ale snaží si z toho nic nedělat. Kdyby se měla hroutit z každého, kdo závidí, nedělala by prý nic jiného.

„Někteří lidé mi říkají, abych si vlasy ostříhala na nějakou normální délku, ale kdo ví, co je vlastně normální. Můj neobvyklý vzhled se mi líbí, jsem za něj vděčná Pánu Bohu, mámě a taky genetice. Ale vždycky říkám, že délka vlasů není důležitá, hlavní je zdraví,“ říká právnička.

Zdroj: Profimedia, Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články