Před 70 lety oplakala smrt dcery. Dnes zjistila, že je stále naživu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Genevieve Purinton
Zdroj: AFP PHOTO / CONNIE MOULTROUP / Profimedia

Ztrátu dítěte mnohé ženy oplakávají dlouhou dobu. Genevieve Purintonová ztrátu své milované dcery nepřekonala ani po 70 letech. Ke svému velkému překvapení nakonec zjistila, že se celé roky trápila zbytečně. Její dcera je totiž živá a zdravá.

Dnes osmaosmdesátiletá žena z Tampy přišla o dceru, když jí bylo 18 let. Tehdy porodila a v nemocnici se po dlouhém odpočinku dožadovala svojí holčičky. Jenomže sestry jí řekly, že dítě po porodu zemřelo. Genevieve smutně zprávu přijala.

Ačkoli dcerku oplakala, nevyžadovala pitvu ani nechtěla vidět tělo dcery. Myslela si, že dítě zemřelo jednoduše proto, že ho měla v mladém věku. Nakonec neměla ani stálého partnera, a proto přijala verzi, že zkrátka osud chtěl, aby děti neměla.

Našla ji na základě DNA testů

V rámci vyšetření souvisejícího s nemocí se dostala DNA Genevieve do databáze, přes kterou se ženě později podařilo najít další příbuzné. A u jedné z nich nevěřila jejímu životnímu příběhu. Žena o 18 let mladší jí byla až nápadně podobná.

Ženy po dlouhém společném rozhovoru skutečně přišly na to, že jde o matku a dceru. Dcera vyprávěla, že v pěti letech jí rodiče prozradili, že je adoptovaná. Matka ji prý v nemocnici odložila a oni se jí ujali. A ona od té doby toužila po tom poznat ženu, která je jejím biologickým rodičem.

Jenomže ačkoli považovala žena svou matku za někoho, kdo ji odložil a nechtěl, pravda byla jiná. A když se případem začaly obě společně zaobírat, zjistily, jak to tehdy v nemocnici skutečně bylo a že se obě staly součástí velkého podvodu.

Podepsala falešné papíry

Sestra v nemocnici tehdy využila toho, že byla ze zprávy o úmrtí dítěte Genevieve po porodu úplně mimo. Dala jí podepsat papír, který představila jako úmrtní list. Genevieve ho samozřejmě nečetla a podepsala tak nevědomky souhlas s předáním dítěte k adopci.

Sestra na tomto podvodu vydělala peníze a rodiče adoptované dívky neměli ani ponětí o tom, jaká je skutečnost. Po 70 letech se tak ženy shledaly, každopádně dcera už rozhodně nebyla tou malou holčičkou, kterou Genevieve oplakávala.

Ta nakonec zjistila, že má dokonce několik vnoučat a pravnoučat. Sice se teď snaží s dcerou trávit čas, jenomže si po tolika letech nemají co říct a společné roky, které jim podvodníci sebrali, jim už nikdy nikdo nevrátí.

Zdroj: spotlightstories.co, abcnews.go.com, nbcnews.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články