Těhotná servírka spala v autě a měla sotva na živobytí. Pak dostala dýško k nezapomenutí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
servirka
Zdroj: Shutterstock

Každý z nás už někdy nejspíš dal v restauraci dýško. Obvykle to děláme z povinnosti, ale jsou chvíle, kdy si říkáme, že si člověk peníze navíc opravdu zasloužil. Mladá servírka v podniku Waffle House jménem Hannah Hill sem tam nějaké drobné dostala, nečekala ale, že by jí někdy potkalo takové štěstí jako v nedávných dnech.

V její práci se objevil úplně cizí muž společně s manželkou. Pár si ihned všiml, že je žena těhotná. Když se s ní pak u placení pustil do krátké řeči, zjistil, že už jednoho syna žena vychovává a žije s ním v autě. Bohužel se kvůli pandemii koronaviru dostala na mizinu.

Jakmile ale dvojici řekla, že i tak se chce o obě své děti postarat, jak nejlépe to půjde, muži se v očích objevily slzy soucitu a začal přemýšlet, jak by mohl servírce pomoci. Nakonec jí změnil život k nepoznání.

Dal jí všechno, co měl

Mezi řečí se rodina zeptala servírky, jak se bude její dítě jmenovat, až se narodí. Jakmile odpověděla, že to bude Samuel, měl muž jasno. Dříve totiž měl syna stejného jména, který ale před sedmi lety zemřel. Považoval proto setkání se servírkou za osud.

Rozhodl se po konzultaci s manželkou, že dá Hannah jako dýško veškeré peníze, co u sebe má. Řekl jí, že poměrně dost vydělává a na kartě má mnohem víc, takže pro něj taková hotovost nic neznamená. Podle všeho už to bylo dost na to, aby mohla Hannah několik dní žít v luxusu.

Jenomže ani to nebylo všechno. Muž totiž podle svých slov cítil, že by měl pro někoho, kdo se pro rodinu tak moc snaží, udělat víc. A proto o pár dní později překvapil servírku ještě jednou, a to navíc s nečekaným darem.

Sbírka na facebooku

Hannah prý seděla před restaurací ve svém starém karavanu, když pro ni doběhla její tchyně s tím, že musí ihned běžet do restaurace. A servírka hned věděla, že se děje něco velkého. Nečekala ale, že uvidí opět toho štědrého muže, který jí před pár dny tolik pomohl.

Když k ní natáhl ruku s penězi, nechápala, co se děje. On jí potom vysvětlil, že se mu s pomocí dobrých lidí podařilo díky facebookové sbírce vybrat peníze pro ni a její rodinu. Hannah nedokázala uvěřit tomu, kolik jí muž nabídl.

Téměř 300 000 korun nebylo to poslední, co jí muž dal. Zaplatil jí také na celý rok bezplatnou péči o jejího již narozeného syna v tom nejlepším vzdělávacím středisku a slíbil, že se postará i o její zatím nenarozené dítě. Hannah přijala jeho dary se slzami v očích.

Zdroj: spotlightstories.co, 11alive.com, southernliving.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články