Při audienci se ve Vatikánu z nebe snesl Spiderman. Pro papeže si připravil speciální dárek

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Papez
Zdroj: Rokas Tenys / Shutterstock.com

Na své týdenní audienci, která se konala třiadvacátého června ve Vatikánu, měl papež František zvláštního návštěvníka, jenž se na audienci objevil z ničeho nic a návštěvníci byli v šoku.

Na audienci se objevil Spiderman. Ne tak docela, jednalo se o Mattia Villardita, osmadvacetiletého muže ze severní Itálie, který byl oblečen jako superhrdina. Skvělé je, že se snaží udržovat ty nejvýznamnější vlastnosti Spidermana a přináší radost dětem v nouzi.

Spiderman potkal papeže

Villardita byl pozván, aby se posadil do VIP sekce na nádvoří San Damason, kde se během pandemie koná obecná audience u papeže Františka. Muž v kostýmu Spidermana byl doopravdy nepřehlédnutelný, když seděl na konci jedné z řad vedle kněze v černém.

Papež není první, kdo si všiml poslání Villardity k dětem. V loňském roce mu italský prezident udělil Řád za zásluhy o republiku, jako uznání jeho altruismu a kreativních způsobů, kterými se snaží zmírnit utrpení dětí, z nichž mnohé jsou nevyléčitelně nemocné.

Po generální audienci strávili papež František a pan Villardita několik minut společně. Ve svém poselství na audienci se papež podělil o své myšlenky s davem o důležitosti vedení a komunity.

Přináší radost za každou cenu

Sám Spiderman si dokonce pro papeže připravil dárek, který mu nadšeně předal. Jednalo se o masku Spidemana a kritici papeže Františka poznamenali, že maska byla trefným darem pro papeže, který se během uplynulého roku ve Vatikánu často objevil bez zakrytých dýchacích cest.

Italská televize se Spidermana zeptala, proč dal náhradní masku Spidermana papeži Františkovi. Ten odpověděl: „Jako znamení, abych mu řekl, že těmito očima denně vidím bolest nemocných dětí v nemocnicích.“

Pan Villardita si na nádvoří pořídil selfie s mladými lidmi, kteří se účastnili audience na vatikánském nádvoří.

I když byla Itálie zpustošena pandemií koronaviru a země musela vše na několik měsíců uzavřít, Villardita našel způsob, jak nadále přinášet radost online i osobně. Muž je také zakladatelem skupiny mladých dobrovolníků, kteří se stejně jako on oblékají do superhrdinských kostýmů a přinášejí úsměv na lůžka těžce nemocných dětí.

Zdroj: America Magazine

Autor: František OlšaSouvisející články