Při střelbě v Indianapolis dnes zemřelo nejméně 9 osob

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Indianapolis policie
Zdroj: Shutterstock

V americkém městě Indianapolis bylo dnes v jednom ze skladů dopravní společnosti FedEx zastřeleno nejméně 8 osob a několik dalších zraněno. Střelec podle policie pravděpodobně spáchal sebevraždu. Incident se odehrál ve čtvrtek večer místního času.

Policejní mluvčí Genae Cooková podle deníku The New York Times uvedla, že policie dorazila k jednomu ze skladů společnosti FedEx v Indianapolis okolo 23. hodiny místního času (dnes okolo 5. hodiny SELČ).

Na místě narazili na „aktivního střelce“, který se podle informací policie poté pravděpodobně také sám zastřelil.

Devět mrtvých a zranění

Podle TNYT při incidentu zemřelo nejméně osm dalších osob, čtyři byly převezeny do nemocnice a dva lidé byli na místě ošetřeni a propuštěni. Nikdo ze zasahujících policistů podle informací deníku zraněn nebyl.

Čtvrteční večerní útok se odehrál v jednom ze skladů společnosti FedEx poblíž mezinárodního letiště v Indianapolis.

Zhruba 110 zaměstnanců pobočky se shromáždilo v jednom z hotelů řetězce Holiday Inn vzdáleného zhruba jeden a půl kilometru od skladu.

„Víme o tragické střelbě v jedné z našich poboček poblíž letiště v Indianapolis. Bezpečnost zaměstnanců je naší hlavní prioritou,“ uvedl mluvčí FedEx Jim Masilak v prohlášení. Doplnil, že společnost spolupracuje s policií, aby se podařilo zajistit co nejvíce informací.

Cooková podle agentury Al-Džazíra dále uvedla, že se policie nyní snaží objasnit motiv a důvod útoku.

Spojené státy pod útoky

Spojené státy se v poslední době potýkají s celou řadou obdobných útoků. Minulý týden muž zabil ve městě Rock Hill v Jižní Karolíně svého souseda s manželkou, jejich dvěma vnoučaty a technika, který v domě zrovna pracoval.

Na konci března zase jiný útočník zastřelil v Jižní Kalifornii čtyři osoby včetně devítiletého chlapce.

Autor: Petr HejčlSouvisející články