Putinova údajná dcera zmizela ze sociální sítě Instagram. Spekuluje se, zda ji neumlčelo vedení Kremlu

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Putin Vladimir
Zdroj: Profimedia

Jméno ruského prezidenta Vladimira Putina se v posledních dnech skloňuje až příliš často. Málokdo ale vůdce Moskvy doopravdy zná a ví, čeho je vlastně schopen. Před několika měsíci se například řešilo, jak je možné, že ze sociální sítě Instagram zmizela dívka, o které se spekulovalo, že je Putinova dcera. Psal o tom The New York Post i deník The Sun.

Vladimir Putin si své soukromí velmi přísně střeží. Jedinou jeho oficiální partnerkou byla učitelka francouzštiny a španělštiny Ljudmila Alexandrovna Škrebněvová, s níž má dvě dcery, kterými se rád chlubí. Od jejich rozvodu v roce 2014 byl dále spojován například s ruskou gymnastkou Alinou Kabajovou.

Nápovědou byly uniklé dokumenty

Matkou Luizy Krivonogikh, jejíž instagram nyní tak zarytě mlčí, je Putinova bývalá hospodyně a uklízečka. Podezření, že měla se svým zaměstnavatelem více než jen pracovní vztah, přišlo v ruku v ruce s odhalením takzvaných „Pandora Papers“.

Pandora Papers byl mezinárodní projekt novinářů, který odhaloval citlivé dokumenty, jež dokazovaly daňové úniky či praní špinavých peněz, a to například u veřejně známých lidí, milionářů či politiků.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený rozova luiza v. (@luizaroz_)

Uklízečka byla multimilionářkou

Podle těchto dokumentů, měla prezidentova uklízečka disponovat majetkem ve výši sto milionů dolarů. A to díky offshorovým společnostem se sídlem na karibských ostrovech. Mimo jiné měla také vlastnit střešní apartmá v Monte Carlu.

Pro mnohé to byl důkaz, že je žena spojena s ruskou hlavou státu. A dále že je Putin zapleten do korupčních skandálů, z nichž má zřejmě finance, které se, právě přes svoji milenku, snažil přesměrovat ven z Ruska.

Bez instagramu téměř čtvrt roku

Osmnáctiletá Luiza, stejně jako většina jejích vrstevníků, hojně využívala sociální sítě, především pak Instagram, kde měla přes 82 tisíc sledujících. Často tam přidávala střípky ze života „zlaté mládeže,“ tedy značkové oblečení, elektroniku a návštěvy restaurací.

Vše zničehonic skončilo v prosinci loňského roku. Dívka naposledy zveřejnila snímky právě z výše uvedeného luxusního bytu v Monte Carlu, kde žije i se svou matkou Světlanou. Okamžitě se tak začalo spekulovat, zda mohlo dojít k jejímu umlčení přímo od vedení Kremlu.

Ona sama se k tomu, kdo je jejím otcem, nikdy nevyjadřovala stejně jako Vladimir Putin, který tyto informace označil za pouhé praní špinavého prádla.

Zdroj: Nypost.com, The-sun.com

Autor: Markéta MladáSouvisející články