Sean Penn na Ukrajině točí dokument o ruské invazi. Je považován za hrdinu

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Návrh bez názvu
Zdroj: Profimedia

O tom, co se v současné době děje na Ukrajině, je třeba informovat svět. A to nejen v přítomném čase, ale i do budoucnosti, kdy bude velmi důležité, aby svět znal podrobnosti o válce mezi Ruskem a Ukrajinou. Právě proto v dané lokalitě natáčí Sean Penn válečný dokument.

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského prokazuje režisér, který sám jakožto herec získal dva Oscary a Zlatý glóbus, obrovskou odvahu.

Prokazuje odvahu

Penn byl zachycen na tiskové konferenci v Kyjevě a později se na instagramu samotného prezidenta objevila informace o tom, že chce v zemi zůstat a točit dokument.

„Sean Penn prokazuje odvahu, která je dokonce větší než u mnoha jiných lidí, včetně řady politiků,“ uvedla ukrajinská prezidentská kancelář.

„Režisér přijel do Kyjeva především proto, aby jako dokumentarista zaznamenal veškeré dění na Ukrajině a řekl světu pravdu o ruské invazi do naší země,“ cituje prezidentovu kancelář zahraniční web Variety.

Občan Penn

Penn se často zapojuje do humanitárních akcí a účastní se protiválečných situací. V reakci na zemětřesení na Haiti v roce 2010 založil neziskovou organizaci CORE. Tento příběh pak byl zdokumentován ve snímku pod názvem Občan Penn.

Na dokumentu o napětí na Ukrajině pracuje Penn od loňského roku. Už v listopadu byl zachycen v neprůstřelné vestě a helmě, když se setkal s ukrajinskými bojovníky poblíž frontové linie s Ruskem, jak informoval Insider.

Zdroj: Variety, Insider

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články