Šestnáctiletý chlapec skončil kvůli výzvě na TikToku v nemocnici. Pokud přežije, bude mít řadu trvalých následků

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
TikTok
Zdroj: Konstantin Savusia / Shutterstock

Popáleniny na 80 % těla. Právě s těmi skončil ve vážném stavu v nemocnici teprve šestnáctiletý Američan Mason Dark. A to jen proto, že se rozhodl následovat takzvanou challenge na TikToku. Zaujal ho videonávod na výrobu domácího plamenometu z plechovky barev a zapalovače. Jeho pokus však dopadl tragicky.

Na TikToku video ukazovalo už mnoho lidí, někteří dokonce varovali, že jde o nebezpečný experiment. Jenomže Mason viděl jen něco, co chce za každou cenu vyzkoušet. A tak se společně s kamarádem rozhodli trik zopakovat.

Nebezpečný pokus

Bohužel šestnáctiletému chlapci plechovka s barvou v ruce explodovala a jemu následně chytlo tričko i vlasy, popisuje na TikToku uživatel Baldnewsnetwork.

Mason skončil v nemocnici s popáleninami na 80 % jeho těla. Chlapec je ve vážném stavu, ke všemu se u něho rozvinul těžký zápal plic. Jeho matka se tak nyní bojí o Masonův život.

„Věřím doktorům. Vím, že je v nejlepší péči. Ale přesto nejde skrývat emoce. Velmi se o něj bojím. Hlavně od té doby, co víme o tom zápalu plic,“ popsala žena podle serveru ABC 7.

Podle ní měl Mason štěstí, že uhasil oheň skokem do ledové řeky, i tak je na tom ale zle. Rodina dokonce uspořádala sbírku na drahé operace, které bude nyní mladík potřebovat.

I pokud Mason Dark přežije, v nemocnici stráví nejméně půl roku a bude mít mnoho trvalých následků.

TikTok jako nebezpečná sociální síť

Trendy na TikToku jsou jedním z mnoha důvodů, proč je sociální síť považována za nebezpečnou. Především mladiství mají tendenci opakovat nebezpečné pokusy, které končí často tragicky, uvádí server Make Us Of.

Podle toho je ale TikTok nebezpečný i z dalších důvodů, a to především kvůli možnosti narušení vašeho soukromí. Přesně proto byla například čínská sociální síť zakázána na zařízeních používaných Evropskou komisí.

Obecně je TikTok považován za jednu z nejnebezpečnějších sociálních sítí dnešní doby, přesto má ale po celém světě přes 1,6 miliard uživatelů, připomíná Demand Sage.

Zdroj: TikTok, ABC 7, Make Us OfDemand Sage

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články