Sestry tančily před rakví své matky, aby měly co dát na sociální sítě. Někteří je za to dokonce uznávají

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
sestry hrbitov
Zdroj: Shutterstock

Trend, při kterém lidé tančí na píseň ze seriálu Rick a Morty, se objevil na TikToku teprve nedávno. Nikdo ale nečekal, že se ho chytnou i dvě mladé dívky, které se s jeho pomocí budou vyrovnávat se smrtí své matky. Ačkoli je to podle mnohých šílené, odborníci proti tomu nic nemají.

Když jsme smutní a truchlíme, každý máme jiný způsob, jak se se ztrátou blízkého vyrovnat. V mnoha případech dokáže humor situaci odlehčit, nebo alespoň vykouzlit na pár vteřin úsměv na uplakaných tvářích. Na to vsadily i dvě sestry, které spolu mají profil na TikToku.

Jenomže se dočkaly kromě pochopení také velké kritiky. S tou mohly počítat, ale jejich reakce jsou zarážející. Prý je ani nenapadlo, že by to mohlo někomu vadit. Titulek jejich videa přitom uvádí: „Tancujeme před rakví své matky, dokud se nevzbudí – den první.“

Před zraky přítomných

Obě sestry se před rakví své matky postavily a podle slavného trendu z TikToku předvedly krátký tanec, u kterého je zachytil na kameru jejich známý. Celé video pak zveřejnily právě ve zmíněné aplikaci. Při natáčení navíc měly dívky celou řadu přihlížejících.

K nim patřili smuteční hosté, kteří jim podle informací ihned po zatančení šli přát upřímnou soustrast. Dívky se podle svých slov snažily s humorem vyrovnat se smrtí milovaného člena rodiny, jenomže mnoha přátelům a především pak lidem na TikToku to přišlo nemorální.

@rickandmourningwe also do weddings, bar mitzvahs, baptisms, gender reveals & graduations #rickandmorty #foryoupage♬ original sound – trinbryn

Podle odborníků někomu může odreagování pomocí humoru skutečně pomoci, a dívky tak vlastně neudělaly nic špatného. Je jenom otázka, do jaké míry jim bylo matky skutečně líto a do jaké se snažily jen získat si svým videem pozornost u fanoušků.

Tohle už není černý humor

Celá řada lidí, jak se ukázalo, dívky za jejich čin uznává. Přejí jim, aby se brzy dostaly z psychické újmy, kterou se ztrátou matky utrpěly, a aby jim vydržel úsměv na tváři. Jenomže se najde i velká spousta těch, kteří takové jednání zkrátka pochopit nedovedou.

„Jsem milovníkem černého humoru, ale tohle je už zkrátka moc. To už snad ani černý humor není, ale jen nějaká morbidní snaha pobavit a získat si fanoušky na svou stranu,“ okomentoval na TikToku krátké video jeden z diváků. Tomu se ale sestry brání.

Na základě připomínek natočily ještě několik dalších videí, ve kterých postupně vysvětlují, proč první klip vznikl. Obě tvrdí, že jsou smutné a trpí, ale tato akce pro ně byla možností, jak popřát matce příjemný poslední odpočinek a alespoň trochu na pohřbu odlehčit situaci.

Zdroj: TikTok

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články