Sexem proti koronaviru: Vládní dokument doporučuje až 6 hodin denně. Jenže je falešný

od Nikola Jaroschová
1 minuta čtení
Intimni zivot
Zdroj: Shutterstock

Koronavirus ještě stále sužuje celý svět, a všichni se proto rádi chytáme jakýchkoli možností, jak se mu bránit. Jenomže ne vždy se jedná o ověřené informace. Přesně o takovém případu vypovídá falešný vládní dokument z Jižní Afriky.

Zpráva tvrdí, že jediným účinným způsobem, jak se koronaviru ubránit, je sex. Falešný dokument ministerstva zdravotnictví se objevil na sociálních sítích a brzy se rozšířil po celém světě.

Doslova se v něm píše, že 4–6 hodin sexu denně je jediný způsob, který může nemoc porazit. Cokoli jiného jsou podle dokumentu nesmysly, které nikdy fungovat nebudou.

Veřejnost byla požádána o pomoc

Falešný dokument mnoho lidí bralo vážně, protože byl označen logem ministerstva zdravotnictví i jeho razítkem a falešnými podpisy. Proto se velmi rychle šířil po Facebooku, Instagramu a Twitteru.

Vláda ve čtvrtek prohlásila, že se jedná o falešný dokument a je třeba zastavit jeho šíření. Požádala proto uživatele sociálních sítí, aby prohlášení smazali ze svých profilů a dále ho nikam neposílali.

Je ale jasné, že nějakou dobu bude ještě na internetu k dispozici a bude velmi těžké se ho zbavit úplně. Kdo ho do světa vyslal s falešnými razítky a podpisy, není zatím jasné, a policie po tom podle Daily Star pátrá.

Plný chyb a překlepů

Je zvláštní, že byli lidé schopni věřit zprávě o tom, jak pravidelné milování pomáhá proti koroně. Především proto, že celý dokument byl plný pravopisných chyb a překlepů.

Věta o tom, jak často by měli lidé trávit čas v posteli se svým partnerem, se mnohokrát opakovala, a dokonce byla chyba i v samotném názvu ministerstva. Přesto dokument vyvolal davové šílenství.

Ačkoli byl dokument na sociálních sítích jenom krátkou chvíli, stihl napáchat mnoho škod a udělat ministerstvu zdravotnictví ostudu, protože mnozí lidé ho považovali za hloupý vtip, který úřady lidem v zemi připravily.

Zdroj: Daily Star

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články