Shanti Devi: Příběh devítileté holčičky, která si pamatovala detaily z minulého života

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
shanti devi
Zdroj: John H. Manas, Public domain, via Wikimedia Commons

Někdo říká, že je to celé jen narafičený příběh, který dokázal zmást vědce z celého světa. Na druhou stranu není ale dokázán žádný důvod, proč by si devítiletá holčička vymýšlela fakta z minulého života a o několik desítek starší muž ji v tom podporoval. Příběh Shanti Devi je možná jediným skutečným vyprávěním o někom, kdo se po smrti reinkarnoval.

Už od první chvíle, kdy se naučila mluvit, se snažila svým rodičům vysvětlit, že je ve skutečnosti ženou, která zemřela po porodu své první dcery. Že má na druhém konci světa rodinu, která ji potřebuje. Nejprve to lidé okolo považovali za dětskou hru.

Když ale dokonce Shanti několikrát utekla z domu a oni ji museli vždy přivést zpět, začalo jim to být divné. Jak by mohla holčička narozená v roce 1926 znát detaily ze života ženy, která měla zemřít před sedmi lety? Případ se navíc časem stal ještě podivnějším.

Ve škole vynikala svými znalostmi

Když začala chodit Shanti do první třídy, učitelé se divili, jak je možné, kolik toho ví o světě, o historii, o různých dialektech z druhého konce světa. Shanti je přesvědčovala, že je to tím, že je ve skutečnosti dospělá žena, matka od rodiny. Nikdo jí ale nevěřil.

Až v devíti letech se dívce podařilo přesvědčit ředitele školy, aby ji pomohl kontaktovat muže, kterého označila jako manžela. A i když jejím slovům příliš nevěřil, předpokládal, že jí tím přesvědčí, aby si přestala vymýšlet.

Jenomže k překvapení všech muž pozvání přijal a po delším rozhovoru se Shanti skutečně potvrdil, že vše, co dívka říká, jsou detailní informace z jejich společného života se ženou, která mu před devíti lety zemřela. Označil tak Shanti za reinkarnaci své ženy.

Mohli to celé jenom nahrát?

Ačkoli by bylo možné, že se Shanti s mužem dohodli na informacích, které předají okolí, aby vypadal příběh věrohodně, nenašel se jediný důvod, proč by starší muž pomáhal holčičce s takovou lží. Navíc některé věci zabíhaly do takových detailů, které snad ani nebylo možné plánovat.

Ačkoli si mnoho lidí myslí, že jde jenom o nahranou lež, o narafičený příběh, který měl dostat celý svět, spousta vědců věří tomu, že Shanti skutečně může být důkazem toho, že reinkarnace existuje. Dívka se pro ně proto stala předmětem mnoha výzkumů.

Shanti se nikdy nevdala, i v dospělosti poskytovala novinám rozhovory a vydala i několik knih. Svého muže prý milovala a tyto pocity u ní nezmizely ani po reinkarnaci. Přesto přijala fakt, že spolu nemohou být a žili každý svůj vlastní život.

Zdroj: reincarnationresearch.com, allthatsinteresting.com, edtimes.in

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články