Slavný DJ rozprášil popel svého fanouška přímo na koncertu mezi davy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
dj tiesto
Zdroj: Profimedia

Některé celebrity zkrátka vědí, jak své fanoušky dostat na svou stranu. Nizozemský DJ Tiësto si nedávno získal srdce mnohých, když pro jednoho svého zesnulého fanouška udělal obří gesto, které mu podle jeho slov má zajistit v posmrtném životě úsměv na tváři.

Stuart Mitchell si podle sourozenců vždy přál, aby na jeho pohřbu hrála nějaká píseň jeho oblíbeného hudebního producenta. Tím byl právě Tiësto, který se především mezi mladými lidmi těší oblibě. Možná je to jeho hudebním stylem, možná ale i jeho osobností.

Stuart bohužel přišel o život jako velmi mladý člověk. Jeho rodina dlouho truchlila a bylo pro ni náročné se s ním rozloučit. Přemýšlela proto, co by udělala, aby jeho památku nejlépe uctila. Jeho bratři přitom přišli na šílený nápad, který kupodivu nakonec vyšel.

Prodali jeho popel

Rodina Stuarta se rozhodla požádat slavného DJe, zda by mohl popel zesnulého rozprášit on sám. Málokdo přitom počítal s tím, že by DJ s takovým nápadem souhlasil. Nicméně nakonec Tiësto s nadšením řekl, že pro fanouška, jakým byl Stuart, udělá cokoli.

„Byli bychom vděční za to, že popel našeho milovaného Stuarta bude rozprášen takovým umělcem, a když jím budete právě vy, věříme tomu, že se bude Stuart v nebi jedině usmívat a jeho rozloučení se světem bude dostatečně uctivé,“ stálo v psaní pro Tiësta.

Umělec k překvapení celé rodiny odpověděl pozitivně a popel nakonec od rodiny nejen převzal, ale koupil, aby jim částečně přispěl při řešení problémů, které po Stuartově smrti nastaly. Rodina tak nestačila zírat, stejně tak fanoušci, kteří se později o všem dozvěděli.

Přímo na koncertu

Rodina Stuarta byla možná ještě překvapenější, když se ve výsledku s Tiëstem domluvila na tom, že bude popel mrtvého rozprášen přímo na koncertu mezi davy fanoušků. A to společně s konfetami, které měly být závěrem jeho koncertu vystřeleny.

Společně s nimi do kanónu nechal Tiësto dát i Stuartův popel a předtím, než popel zesnulého fanouška vystřelil, řekl všem, oč ho rodina požádala a co se chystá udělat. Pak odpočítal společně s nimi výstřel a Stuart se posmrtně dočkal obří slávy a setkání se svým velkým idolem.

Mnoho fanoušků mělo doslova slzy v očích, když zazněl smutný příběh mladého muže, který tolik miloval hudbu. Tiësto si tím rozhodně získal přízeň mnohých, protože tohle by pro někoho udělal jen málokdo. Sám dodal, že přeje Stuartovi klidný odpočinek a doufá, že všechno z nebe mladý muž sledoval.

Zdroj: bbc.com, nme.com, youredm.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články