Smál se umírajícím policistům. Neposkytl jim první pomoc

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
policie utok
Zdroj: zef art/Shutterstock.com

V australském Melbourne tamní soud řeší případ, ve kterém dvaačtyřicetiletý realitní makléř Richard Pusey u dopravní nehody natáčel čtyři umírající policisty. Vše si nahrával na svůj telefon a před příjezdem policie z místa činu utekl. Informuje o tom zahraniční server BBC.

Stalo se tak už minulý rok, kdy Puseyho zastavila klasická policejní hlídka. Muž jel překročenou povolenou rychlostí, policie si tak u něj vyžádala test na prokázání návykových látek v těle.

Požádala ho tedy o vzorek moči, který by potvrdil, nebo vyvrátil, že je pod vlivem marihuany či pervitinu.

Zatímco muž šel opodál, aby si provedl močový test na drogy, na silnici došlo k nehodě kamionu, který smetl čtyři policisty provádějící u realitního makléře kontrolu. Muž následně vytáhl svůj telefon a celé neštěstí si začal natáčet.

Jedna ze zapnutých kamer, kterou měla připevněnou sražená policistka na policejní uniformě, zaznamenala to, co si muž během natáčení povídal.

„Tak to vidíš, úžasné, co? Opravdu vynikající. Jediné, co jsem chtěl, bylo dojet domů a dát si sushi. A teď je moje auto na sra*ku,“ znělo z kamerového záznamu.

„Na základě toho, co jsem viděla na záznamu, můžu říct, že se Pusey choval opravdu nechutně,“ vyjádřila se k celému činu už dříve policejní vyšetřovatelka Lisa Nevilleová. Ta taktéž dodala, že při tomto jeho jednání byla policistka ještě rozhodně při vědomí.

Matka ho odsoudila

Richard sám po svém činu veškeré záznamy, které pořídil, v klidu uveřejnil na svém facebookovém profilu, kde se s nimi chlubil.

Je tak na videu vidět, jak se zachoval vůči policistům, i to, že neposkytl první pomoc a od místa utekl. Všichni policisté nakonec svým zraněním podlehli.

Když policie o něco později vtrhla do jeho drahého sídla, našla u něj schované drogy. Jakákoliv obvinění odmítal, dokonce i poté, co jeho čin zcela odsoudila i jeho matka.

Nicméně v tomto týdnu se ke třem bodům již přiznal, mimo jiné i k tomu, že se skutečně vysmíval umírající policistce.

Ať se ti rakovina zhorší, řval na jinou ženu

Podle posledních informací a videí, která se dostala na internet, je Pusey narušený člověk. Na jednom z posledních videí se totiž prokázalo, že řval na těžce nemocnou ženu pána, který mu měl zhotovit kuchyni podle jeho představ. Jenže s výsledkem nebyl zcela spokojený.

„Teď si mě natoč. Snad se ti ta rakovina ještě zhorší, ty debilní kur*o. Doufám, že umřeš,“ mělo zaznít z jeho úst. Podle BBC takovýchto případů má na svém kontě daleko více. Nyní se už jen čeká na konec března, kdy bude soud dále pokračovat.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články