Smrt podle slavného hororu: Inspiraci k vraždě našel na DVD. Dnes sedí ve věznici pro extrémně nebezpečné

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
saw
Zdroj: Profimedia

Bylo mu teprve 25 let, když spáchal odporný zločin, který je proti veškerému chápání normálního člověka. Jen kvůli penězům zavraždil muže žijícího na stejné ubytovně. A to velmi drastickým a brutálním způsobem. Dnes si proto Matthew Tinling odpykává po právu trest ve věznici. Informuje o tom Daily Mirror.

Potřeboval peníze na drogy. Věděl, že Richard Hamilton, přibližně stejně starý mladík, má kvůli sociálním příspěvkům vždy na kartě nějakou tu korunu. Ukrást kartu nebyl problém, ale aby získal PIN, musel se uchýlit k mučení. To se nakonec zvrhlo ve vraždu.

Svou oběť Tinling dlouho mučil. Nakonec se mu podařilo PIN ke kartě získat, i tak ale pokračoval a nakonec Hamiltona zabil. Při tom všem mu vyčítal, že i on je závislý na drogách, a kdyby potřeboval peníze, jistě by to udělal stejně. Ke všemu se před soudem doznal, ničeho ale nelitoval.

Rozřezaná páteř a mnoho bodných ran

Tinling použil při útoku na Hamiltona brutální způsob mučení, který viděl ve filmu Saw 6. DVD s tímto snímkem bylo podle kriminalistů také nalezeno u něj doma. Oběti vrah rozřízl páteř a pak jí několikrát bodl do zad, krku i obličeje. I přes tuto agresivní metodu Hamilton dlouho trpěl, než dostal poslední ránu.

Jeho tělo pak leželo v bytě déle než tři týdny, než ho objevili ostatní lidé z ubytovny. Přivolaná policie téměř okamžitě znala viníka. Na záběrech z bezpečnostní kamery bylo totiž vidět, jak se v bytě oběti zatahují závěsy. Po pár minutách ta samá kamera zachytila Tinlinga, jak vychází ven.

Muž byl zatčen a ani se nebránil. Ke všemu se hned přiznal, kriminalisty ale šokoval jeho přístup. Muž ničeho nelitoval, tvářil se, jako by mu to všechno bylo jedno. Později byl agresivní a k soudu musel být přiveden v poutech.

Záchodová štětka jako zbraň

Tinling prošel několika psychologickými testy a ukázalo se, že je příčetný, že šlo v jeho případě pouze o touhu po penězích na drogy.

To mu ale trest nesnížilo, naopak mu to zajistilo doživotí. To se potvrdilo ještě jednou, když v roce 2016, tři roky po uvěznění, napadl jiného muže.

Společně s jiným vězněm si vyrobili z plastových štětek na záchod ostré předměty podobající se nožům a s těmi pak zaútočili ve snaze ublížit dalšímu vězni. Ačkoli muž přežil, byl závažně poraněn a oba útočníky čekaly další soudy.

Nakonec si vyslechli verdikt, který se dal očekávat. Oba si odpykávají doživotí. Byli navíc převezeni do věznice s nejvyšší ostrahou, která je určena těm nejextrémnějším případům a nejnebezpečnějším trestancům.

Zdroj: mirror.co.uk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články