Srdcervoucí video: Muž nechal psa u silnice a odjel. Reakce nešťastného zvířete vás rozesmutní

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
sibirsky husky
Zdroj: Sbolotova / Shutterstock.com

Okamžik, který by nechtěl nikdo dobrovolně zažít. Chování lidí, které je nepřípustné, ale přitom se ho stejně dopouštějí, protože si myslí, že zůstanou bez trestu. To se ale nestalo v případě texaského muže. O jeho případu informoval Daily Mail.

Muž z Texasu byl zatčen za týrání zvířete, konkrétně svého psa plemene husky, kterého nechal na okraji silnice a odjel autem.

Dotyčný se jmenuje Luis Antonio Campos a do vazby se dostal v pátek, nedlouho poté, co bylo zveřejněno video, na kterém nechává svého psa napospas osudu.

Video se dostalo na internet, na muži lidé nenechávají nit suchou

Muž se dostal do vazby a kauce byla stanovena na 5 000 dolarů. Video z celého případu se objevilo na internetu na začátku týdne, všechno natočil jiný řidič ze svého auta, který jel za Camposem. Na videu je jasně vidět, jak spolujezdec vystupuje u auta a ven bere i psa.

Vypadá to, že se pes chce vyvenčit, a proto oba vystupují. Následně je ale vidět, že mladý muž odepíná psovi obojek, nechává psa na okraji silnice a sám nastupuje zpátky do auta. Auto se rozjede, ale pes nechápe celou situaci a za bílým SUV se rozeběhne. Řidič, který sedí za volantem, je podle všeho starší.

A štěně plemene husky se za rozjíždějícím vozem rozeběhlo, ale po několika desítkách metrů zjistilo, že nemá šanci svého majitele dohnat, a svůj boj vzdalo. Na internetu se snesla vlna kritiky na muže, který si dovolil psa nechat u silnice, bez známky, jídla nebo pití.

Usvědčil ho pohled ve zpětném zrcátku, do kterého bylo vidět řidičem vozidla, který všechno natočil. Celý incident se stal na silnici v Horizon City na předměstí El Pasa. Na videu je vše jasně vidět, policie tedy neměla problém muže najít a usvědčit z týrání zvířat.

Je to smutné a srdcervoucí, napsal jeden uživatel sociální sítě

Video obletělo rychle celý svět, komentáře se začaly objevovat hned posléze. Jak uvedl server dailymail.co.uk, lidé se na mladého muže hněvali a pro ostrá slova nešli daleko. „Jak mohou lidé mít tak kruté srdce?“ ptá se jeden z uživatelů Instagramu. „Nemohu svůj hněv ani popsat,“ uvedli další.

„Chudáci psi, nevědí, co se děje, ale chtějí jen projevovat lásku,“ napsal. Mnozí vyjádřili nepochopení nad tím, jak muži mohli odjet, když viděli ve zpětném zrcátku, že se za nimi pes rozeběhl. „Nechápu, jak tohle mohl udělat člověk,“ vyjádřil se Ronald Comeua, který se již několik stará o zachráněné psy a hledá jim nový domov. „První, co si o takových lidech pomyslím, je, že bych s nimi chtěl strávit pět minut v temné místnosti,“ dodal.

Naštěstí se video, které bylo natočeno, dostalo také k policii, která následně začala jednat, a muž skončil ve vazbě.

Pes se dostal do útulku, do jednoho dne ho však adoptovala nová rodina, která ho miluje a nikdy by podobnou situaci nedovolila.

Zdroj: Daily Mail, YouTube

Autor: Raina TomanováSouvisející články