Strašlivá nehoda výtahu na Slovensku má tragickou dohru. Zemřela nejenom matka

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vytah
Zdroj: Profimedia

Tragický příběh, který se stal 9. května v Bratislavě, má ještě tragičtější závěr. V neděli přišel na Slovensku kvůli rozbitému výtahu o život třítýdenní kojenec. Jeho matku, která zůstala zaklíněná mezi výtahem a šachtou, odvezli v kritickém stavu záchranáři do nemocnice. I žena však svůj boj o život prohrála. Co způsobilo nehodu, se zatím prošetřuje.

Nehoda se stala v jednom z domů v bratislavské ulici Legionárská. Žena s kočárkem nastoupila do výtahu, ten se ale z dosud neznámých příčin rozjel. Přesto, že jeho dveře byly stále otevřené. Miminko našli záchranáři v kabince, bylo již bez známek života a žena byla zaseklá v prostoru mezi výtahem a výtahovou šachtou.

„Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že zatím z nezjištěných příčin zůstala mezi výtahem a výtahovou šachtou zaseknutá osoba, přičemž ve výtahu se nacházel kojenec, který byl ihned předaný do péče zdravotnické záchranné služby,“ uvedli na svém facebookovém profilu slovenští hasiči.

Důvod úmrtí kojence není znám, policie nezveřejnila, jaká zranění vlastně chlapec utrpěl. Žena měla velmi vážná zranění, a to břicha, hlavy a hrudníku. V nemocnici byla okamžitě připojená na přístroje, což potvrdila i mluvčí Univerzitní nemocnice v Bratislavě.

Žena v nemocnici zemřela

„Byla k nám přivezena žena ve velmi kritickém stavu s mnohočetnými zraněními na celém těle. Aktuálně se nachází v umělém spánku a momentálně je předčasné hovořit prognózu dalšího vývoje zdravotního stavu pacientky. Naši lékaři dělají všechno, aby ji zachránili,“ řekla po nehodě mluvčí nemocnice Eva Klinská.

Ve středu se však její zdravotní stav rapidně zhoršil a lékaři jej označovali za mimořádně kritický. V pátek přinesl zpravodajský web Markiza.sk informaci, že dvacetisedmiletá žena svým zraněním dnes v nemocnici podlehla.

Pro server Pluska.sk promluvil jeden ze svědků nehody, soused zemřelé ženy. „Najednou jsem slyšel křik a bouchání, tak jsem vyběhl ven z bytu. Výtah už nefungoval, stál na druhém poschodí, ale já si nejdříve myslel, že se jedná o běžnou poruchu. Potom jsem ale viděl muže, jak se snaží dostat k zaseknutému kočárku. Přiběhl jsem mu na pomoc a společně jsme se snažili vylomit ven vnitřní mřížové dveře,“ řekl. Muž, kterému pomáhal, byl otec dítěte.

V případu je více otazníků než odpovědí

Vyšetřovatelé okamžitě zahájili vyšetřování, a to pro podezření ze spáchání trestního činu usmrcení. „Bližší okolnosti této události jsou v současnosti ve stadiu prověřování,“ uvedla pro web Aktuality.sk mluvčí bratislavského policejního sboru Veronika Martiniaková.

Co se přesně stalo, není známo. Soudní znalec se domnívá, že důvodů, proč se výtah rozjel, může být více. S největší pravděpodobností to ale souvisí se spínačem ve dveřích. Výtah byl však podle správce budovy pravidelně kontrolován, naposledy dokonce v únoru.

Autor: Markéta KrejčíSouvisející články