Svým zákazníkům řezal části lidského těla. Nevěděl jsem, že je to nelegální, bránil se tatér

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Brendan McCarthy
Zdroj: Profimedia

Brendan McCarthy se proslavil pod přezdívkou Dr. Evil. Muž, který se dlouhé roky živil jako tatér, byl nedávno soudem poslán do vězení celkem na 40 let. A to po několika odvoláních a procesech probíhajících už od roku 2015. Kromě tetování totiž také prováděl nelegální chirurgické zákroky.

Na celou událost se přišlo poté, co se jeho zákaznice svěřila přátelům s rozdělením jazyka. Brendan jí ho na požádání rozřízl napůl, aby vytvářel dojem jazyka hadího. Taková modifikace těla dnes už není ve světě ničím výjimečným.

Jenomže on na to nikdy neměl licenci, jako tatér si nemohl dovolit takový chirurgický zákrok provádět, a ani se souhlasem zákaznice neměl právo do jejího těla takto zasahovat. A stejně tomu bylo i s dalšími dvěma případy, kdy svým zákazníkům uřízl části těla.

Žádali ho o to

Brendan McCarthy tvrdí, že se pouze nebál splnit to, co po něm zákazníci chtěli. Kromě rozříznutého jazyka má na svědomí ještě uříznutí ucha jednoho ze svých zákazníků a oddělení bradavky. V žádném z případů ho prý nenapadlo, že by dělal něco nezákonného.

Brendan McCarthy

Zdroj: Profimedia

Před soudy dokonce několikrát potvrdil, že kdyby věděl, že něco takového dělat nesmí, rozhodně by se do toho nepouštěl. Měl ale za to, že když ho zákazníci sami požádali a vystavili mu písemný souhlas se zákrokem, nejde o nic nelegálního.

Odborníci na to mají ale jiný názor. „I kdyby ho o to kdokoli žádal a vydal mu písemné prohlášení o tom, že souhlasí, ve výsledku je to pouze na jeho zodpovědnost. Nemá žádné právo provádět chirurgické zákroky ani řešit případné vzniklé komplikace,“ vyjádřil se soudce.

Nikomu neublížil

McCarthy se několik let pokoušel odvolávat. Ke všem činům se přiznal, celou dobu mluvil pravdu, dokonce i jeden z jeho zákazníků se ho zastal, nicméně trestný čin to nijak nezměnilo. I když se ukázalo, že všechny jeho zákroky ve výsledku byly v pořádku.

Oddělení ucha od těla bylo dokonce lékaři označeno za precizní práci, kterou by mohl kdejaký plastický chirurg závidět. Nic z toho ale nakonec McCarthyho nezachránilo. Po šesti letech byl vynesen rozsudek.

Tatér, který uřezával lidem části lidského těla, ačkoli třeba s dobrým úmyslem a jejich souhlasem, si odsedí za trestný čin ve vězení celkem 40 let. Napomohl tomu i fakt, že podle ženy s rozpůleným jazykem prováděl zákroky bez narkózy.

Zdroj: Profimedia, theguardian.com, bbb.co.uk
Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články