Syn vyzradil nevěru, matka do něho nalila benzin. Otřesný případ se odehrál v Rusku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
sanitka
Zdroj: Shutterstock

Osmiletý syn měl „zradit“ svou matku, jednatřicetiletou pokladní Anastasiu Baulinovou z Ruska, když se nevlastnímu otci zmínil, že mu je jeho manželka nevěrná a údajně ji navštěvuje její milenec. Matka ho potrestala tak, že do něj nalila benzin a zapálila ho.

Rodina žila v ruském Železnogorsku. Když se o informaci dozvěděla chlapcova matka, vytáhla ho na dvůr, celého ho polila benzinem, zbytek mu nalila i do krku a zapálila ho. Utrpěl popáleniny na 45 procentech těla. Po převozu do nemocnice na následky těžkých zranění umřel.

K tragédii došlo 15. března. Děsivější na celém případu je i fakt, že ke všemu přihlížela dvanáctiletá Nataša, sestra mrtvého chlapce. „Schválně, jak budeš hořet,“ citovala pro 7news.com Nataša svou matku. Dle jejích slov, když matka synovi lila jedovatou látku do krku, pouze bezmocně plakal.

V momentě, kdy chlapec vzplál, Nataša utekla pryč. Až matka a nevlastní otec Pavel Baulin, dělník z nedaleké farmy, začali chlapce hasit a zachraňovat ho před plameny. Chlapec dva dny po převozu do nemocnice umřel.

Policie ženu zadržela a momentálně probíhá rozsáhlé vyšetřování. Nataša je prozatím v rehabilitačním středisku, ovšem po pár dnech by měla být propuštěná do domácí péče k vlastnímu otci.

Něco si kompenzuje na svých dětech

Během vyšetřování se k případu vyjádřila i jejich sousedka Nina Četverikovová. Dle jejích slov měla žena už delší dobu nějaké problémy a domnívala se, že si jakékoliv komplexy léčila na dětech.

„Viděla jsem ji na autobusové zastávce. Pohádala se s manželem, nebylo to poprvé. Zdá se, že si to kompenzovala na svých dětech,“ rozmluvila se sousedka.

Chlapec podle zahraničních médií již dříve byl matce odebrán z důvodu zanedbávání hygienické péče i domácího násilí. Nakonec byl odebrán matce z péče a skončil v sirotčinci.

Po nějaké době se chlapec vrátil však zpět k matce, v té samé době ale nebyla domácnost ideální a podmínky pro malého chlapce nedostačující. I proto policie vyšetřuje, jak se mohl vrátit do rodiny.

Na sociálních sítích se měly objevit i příspěvky naznačující, že děti neměly vůbec žádné podmínky k alespoň částečně dobrému životu. V domácnosti mělo chybět například ložní prádlo, veškeré sociální příspěvky měli dospělí utrácet za alkohol. Benzin se v domácnosti měl vyskytovat kvůli motorové pile, kterou si řezali dříví. V domácnosti se topilo jen kamny na dřevo.

Zvrhlý koníček

Podle některých výpovědí existuje v Rusku sociální síť VKontakte, na níž existují profily, které týrají děti. „Byla celá černá, jak ji bili, a měla všude popáleniny kvůli vroucí vodě, ve které ji koupali,“ píše se v jednom z příspěvků.

Objevil se tam i případ ročního chlapce, kterého matka házela o stěnu. Někteří sousedé vyšetřované ženy se tak domnívají, že se na sociální síti nechala inspirovat tím, co svým dětem bude dělat.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články