Tělo mrtvé rozřezala na 28 částí a postupně je odvážela do lesa. Po roce vyšetřování učinila doznání

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vrazda
Zdroj: Shutterstock

Gareeca Gordon, dnes osmadvacetiletá žena, je již přes rok v britské věznici kvůli vyšetřování za vraždu stejně staré ženy jménem Phoenix Nettsová. Po dlouhých měsících se konečně k činu doznala pomocí videohovoru přímo z vězení.

Žena žijící v azylovém domě zabila svou sousedku poté, co spolu měly podle svědků několik hlasitých výměn názorů a dlouhodobé neshody. Podle BBC se nejednalo o žádný konkrétní důvod, obě ženy byly ale psychicky nemocné.

Zarážející na celé situaci je to, jak byla žena zavražděna a co se pokusila Gareeca Gordon s jejím tělem později udělat. Celkem totiž mrtvou rozřezala na 28 částí a ty postupně ukrývala v lese.

Dopadena náhodou

Gareeca Gordon byla dopadena vlastně náhodou. Policie si vpodvečer loňského roku všimla podezřelé ženy se dvěma kufry. I když jim tvrdila, že je před vchodem do svého domu, což byla pravda, nenechala je do zavazadel dobrovolně nahlédnout.

Nakonec bylo zjištěno, že je v k jednom z nich ohořelé torzo ženy a v druhém další části ostatků. Na základě toho byla žena převezena k výslechu a později uvězněna s podezřením na vraždu.

Postupným vyšetřováním se podařilo zjistit, že si žena během čtrnácti dnů třikrát zavolala stejného taxikáře, pokaždé se se dvěma kufry nechala odvést do lesa, kde pohodila ostatky a taxikář ji zase odvezl domů. Při posledním výletu ale byla dopadena.

Obvinění proti taxikáři bylo staženo

Policisté původně vyslýchali i zmíněného taxikáře s tím, že mohl o celé věci vědět. Nakonec se ale ukázalo, že neměl tušení, co žena v kufrech převáží a co v lese dělá.

Všechna obvinění proti němu tedy byla stažena. Gareeca Gordon byla dlouhé měsíce vyslýchána, a nakonec se přiznala jak policii, tak i svým blízkým. Její příbuzní dostali podle Daily Mail videohovor, ve kterém řekla celou pravdu.

Co mladou ženu vedlo k tak brutálnímu činu? Podle psychologů to mohlo být prostředí, ve kterém žila, psychické problémy a její dětství, které podle všeho bylo komplikované.

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články