Těm to zrovna nepálilo: Majitel obchodu poslal zloděje pryč s tím, že nemá dost peněz. Když se vrátili, čekalo je překvapení

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
loupez
Zdroj: Shutterstock

Spousta lidí si možná říká, že někteří zloději musí být doslova padlí na hlavu, když jim stojí za to riskovat svobodu. V mnoha případech ale riskování svobody není to jediné, kvůli čemu jsou zloději považováni za hloupé. Partička zločinců v Belgii prokázala, že hloupost některých nenasytných jedinců je téměř nekonečná.

S celým příběhem se v médiích svěřil majitel obchodu, který odmítl sdělit své celé jméno. Bál se, že by se mu mohli zloději později pomstít. I když pravděpodobně s tím, co předvedli, by na to jejich mozková kapacita nestačila. Nicméně i tak se rozhodl autor příběhu vystupovat pouze jako Didier.

Majitel obchodu s elektronickými cigaretami se stal v roce 2018 hrdinou, který bude pravděpodobně na mladíky v kuklách vzpomínat ještě dlouho. Ačkoli ho vyděsili se zbraněmi v ruce a s žádostí o peníze, on je přelstil. A nepotřeboval k tomu nic jiného než trochu toho selského rozumu.

Řekl jim, aby přišli později

Didier zvedl ruce nad hlavu, ale ve strachu začal koktat, že ve své kase teď nemá dostatek peněz. Požádal zloděje, aby se vrátili okolo šesté odpoledne, to že bude zavírat a bude mít mnohem víc. K jeho velkému překvapení zloději skutečně obchod opustili.

Didier zavolal na policii, která ihned dorazila a zkontrolovala na kamerových záznamech, že to, co říká, je skutečně pravda. Pak mu ale bylo řečeno, že šlo pravděpodobně jen o nějaký hloupý vtip a zloději se nevrátí. Žádost o ostrahu policie Didierovi odmítla.

Jenomže to se ukázalo jako chyba. Zloději se před šestou hodinou večer opět objevili. A když je Didier opět poslal pryč s tím, že toho dnes moc neprodal, vypadali už poměrně naštvaně. Slíbili nicméně, že se vrátí další den. A že budou střílet, pokud je zase napálí.

Přímo do náruče policistů

„Měl jsem za to, že je to opravdu nějaký vtip. Ale ty zbraně vypadaly reálně. A i když bylo jasné, že jsou ti zloději buď jen někdo, kdo si ze mě dělá legraci, nebo že jsou úplně hloupí, bál jsem se,“ přiznává obchodník.

Policie opět zkontrolovala záznamy z kamer a tentokrát už se rozhodla si na zlodějíčky počkat. Několik policistů v civilu se pohybovalo po obchodě, když do něj druhý den opět vtrhli mladí ozbrojení muži. Ale ještě dříve, než stihli vyhrožovat, skončili v poutech.

Nakonec mluvčí policie potvrdila, že zatčen byl jeden muž uvnitř obchodu a další čtyři spolupachatelé v jeho těsné blízkosti. Jména mužů nebyla zveřejněna. Pravděpodobně jde ale o jedny z nejhloupějších zlodějů, kteří se kdy pokoušeli vykrást nějaký obchod.

Zdroj: BBC, abcnews.go.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články