Tereza Hlůšková konečně opustila Pákistán. Celní úřad neuspěl s odvoláním

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
tereza hluskova
Zdroj: Profimedia

Češka Tereza Hlůšková, která před čtyřmi lety podle pákistánského soudu pašovala několik kilogramů heroinu, byla zproštěna obžaloby. Už před několika týdny měla odcestovat domů, stalo se tak ale až nyní.

Pro ČTK to potvrdilo ministerstvo zahraničí. Pákistánský nejvyšší soud zamítl odvolání celního úřadu, který s odcestováním Hlůškové zpátky do České republiky nesouhlasil a shromažďoval proti ní důkazy. Nakonec ale u soudu neuspěl a Hlůšková se vrací domů.

Po několika letech se Hlůšková vrací do rodné země

Tereza Hlůšková do Pákistánu cestovala se svou kamarádkou. Celníci ji zadrželi v lednu roku 2018 s devíti kilogramy heroinu, v březnu o rok později byla odsouzena k trestu odnětí svobody. Dostala osm let a osm měsíců a také finanční pokutu.

Již loni v dubnu se proti tomu odvolala, protože rozsudek byl podle názoru jí samotné i jejího právníka v rozporu s tím, co se skutečně stalo, a nebyly soudu podány konkrétní důkazy, které by ukazovaly proti Hlůškové. V loňském listopadu jí soud dal za pravdu a mohla odjet domů.

Její případ je velmi zvláštní

Češka trvá na tom, že do Pákistánu přijela jako modelka a někdo jí do kufru heroin schválně schoval. Již dříve místní média uváděla, že drogy, které Hlůšková pašovala, měly hodnotu asi 150 milionů pákistánských rupií, což je skoro 20 milionů korun.

Společně s právníkem pak dlouhé měsíce bojovala o to, aby mohla ze země odjet. Podle pákistánských médií si Hlůšková koupila letenku na sobotu 23. dubna. Její vycestování ale bylo ohrožené celním úřadem, který s tím nesouhlasil a podal odvolání. To bylo v úterý 19. dubna.

Nakonec ve středu tamější nejvyšší soud rozhodl, že se může Hlůšková vrátit z Pákistánu do rodné země, kde už na ni čeká její rodina, uvedl server iDNES. Celý případ je ale opředený mnoha tajemstvími, například kamarádka Hlůškové totiž Terezinu verzi nepotvrdila. To však nemění nic na faktu, že se Hlůšková konečně vrací.

Zdroj: ČTK, iDNES

Autor: Raina TomanováSouvisející články