Thajský mnich si sťal hlavu gilotinou přímo v chrámě. Rituální sebevraždu plánoval 5 let

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
gilotina sebevrazda
Zdroj: AlexLMX/Shutterstock.com

Thajská policie vyšetřuje dost zvláštní případ sebevraždy. Thammakorn Wangpreecha, kterému bylo 68 let, si v thajském chrámu Wat Phu Hin sťal hlavu. Podle informací Daily Mail se mělo jednat o plánovanou rituální sebevraždu.

Thammakorn Wangpreecha podle dostupných informací celý svůj sebevražedný rituál plánoval více jak pět let. A to do nejmenších detailů. Muž si hlavu sťal pomocí gilotiny ve snaze docílit lepšího a vyššího života.

V Thajsku jsou lidé velmi buddhisticky založení. Není tak divu, že někteří chtějí docílit vyššího života, ale takovýmto způsobem byla otřesená i samotná policie. K neštěstí došlo v chrámu Wat Phu Hin v provincii Nong Bua Lamphu na severovýchodě Thajska.

Tělo bez hlavy našel synovec

Mrtvé tělo bez hlavy nakonec našel jeho synovec Booncherd Boonrod. Podle jeho slov byl na místě nalezen i dopis na rozloučenou. „Stálo v něm, že useknutí si hlavy tímto způsobem byl jeho způsob uctění Buddhy. Celé to plánoval pět let,“ uvedl podle webu Daily Mail Boonrod.

„Jeho přáním bylo nabídnout hlavu a duši, aby mu Pán pomohl reinkarnovat se jako vyšší duchovní bytost v příštím životě,“ informoval zahraniční média synovec. Muž si měl odříznout hlavu gilotinou u sochy buddhistického mnicha. Po useknutí tedy vše vypadalo tak, že hlavu drží právě ona.

Mnich v daném chrámu pracoval téměř 11 let. Před svou sebevraždou měl ostatní mnichy požádat o odchod. Důvod jim však nesdělil. Ostatky byly převezeny do tamní nemocnice na prohledání a zjištění příčiny úmrtí.

Policie ostatky vrátila rodině. Do chrámu se s mnichem přišlo rozloučit více jak 300 lidí, včetně jeho rodiny a stoupenců víry. Ti následně jeho tělo společně spálili v nedalekém lese.

Sebevraždu plánoval mnoho let

K případu se vyjádřil i jeden z jeho nástupců, podle kterého se v žádném případě nejednalo jen o nějaký zkrat a nepromyšlenou sebevraždu. „Plánoval to už pět let. Splnil svůj cíl a setkal se s osvícením,“ dodal muž.

Buddhisté věří, že konáním dobrých skutků potěší Buddhu, který jim to vrátí v podobě dobré karmy. Národní úřad buddhismu už vyzval tamní vládu, aby obyvatelům vysvětlila, že takovéto obětování v žádném případě nepodporuje a nejedná se o vhodné projevování dobrého skutku.

Auto: Ivan GlaserSouvisející články