Trhání prsou: Děsivý trest, kterému ve středověku neunikly ani těhotné ženy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
trhac prsou
Zdroj: Profimedia

Ve středověku bylo mučení zcela běžným způsobem, jak z někoho dostat jakékoliv přiznání. Jenže málokdo ví, že se tomu nevyhnuly ani těhotné ženy. A mučicí praktika v jejich případě byla skutečně děsivá, jak píše server All that’s interensting.

V historii bylo mučení způsobem, jak dostat z vězně požadovanou informaci či přiznání. Vůbec při tom nezáleželo na tom, zda je dotyčný skutečně vinný, či nikoliv. Ve většině případů tak mučení skončilo i smrtí, ale smrt byla většinou spíše osvobozením než trestem.

Žena musela být také potrestána

Pokud ve středověku žena otěhotněla v mladém věku nebo se jakýmkoliv způsobem dopustila hrubého porušení tehdejších rolí ve společenském postavení, následoval trest, který byl dost bolestivý.

Jedná se o techniku, nebo spíše mučicí nástroj, jménem breast ripper. V doslovném překladu to znamená trhač prsou. A jak název napovídá, musí vám být více než jasné, co tento nástroj těhotným ženám dělal. Doslova jim trhal prsa.

Jednalo se o kleště, které měly čtyři hrany. Ty se ženě „zakously“ do prsou a člověk provádějící mučení pomalu za nepředstavitelných bolestí ženě odtrhával kusy prsou. Pomalu tak žena trpěla několik dlouhých minut, možná i hodin.

Aby bylo mučení ještě o něco brutálnější, daná osoba ještě nechala kleště před použitím nažhavit v ohni, nebo je naopak zchladila na nízkou teplotu. A ačkoliv existovalo mnoho jiných způsobů, jak někoho mučit, tento byl u žen nejoblíbenější.

Jednalo se o originální nástroj

Nutno podotknout, že tento nástroj nesloužil k vydolování informací z dané oběti, ale měl sloužit jako nápravný nástroj, který člověka má pouze potrestat, pokud se dopustil nějakého vládního přestupku. V té době si na dodržování pravidel hodně potrpěli.

Při mučení tímto nástrojem mnoho žen následně i omdlévalo, což v některých případech byl problém. Žena tak moc nepykala za své hříchy. Jiné zase řekly pravdu už jen při pohledu na kleště se čtyřmi hroty. Podle dochovaných informací ale ve většině případech ženy skutečně o svá prsa přišly.

Pokud někdo praktikoval jinou mučicí praktiku u žen, jednalo se především o způsob, kdy bylo maso odtrženo kroutivým pohybem. Trhač prsou tak byl originální v tom, že maso skutečně tahal a trhal ňadra dané nešťastnice.

Zdroj: Allthatsinteresting.com

Autor: Ivan GlaserSouvisející články