Trpasličí modelku odmala šikanovali, dodnes jí chodí urážlivé zprávy. Muži s ní chtějí být jen z jednoho důvodu

od Šárka Blahoňovská
3 minuty čtení
fatima timbo
Zdroj: Profimedia

Při slově modelka se většině z nás vybaví vysoké a štíhlé ženy, kterým u nohou leží celý svět. Kdybyste viděli Fatimu Timbo poprvé, asi byste neřekli, že tato žena je modelka. Měří 120 centimetrů a má krásné ženské křivky. A přesto je modelkou.

Britská modelka Fatima Timbo se narodila v roce 1997 s achondroplázií, která je charakterizována jako disproporcionální trpaslictví.

Lidé mají krátké končetiny a dorůstají maximálně do výšky 125 centimetrů. Na střední škole ji šikanovali, ale svou nemoc dokázala přijmout.

Na škole trpěla šikanou

S modelingem začala v roce 2017. Díky prvním úspěchům dokázala přijmout svůj stav a její sebevědomí rostlo.

„Poprvé jsem si uvědomila, že jsem odlišná, už ve školce. Byla jsem o mnoho menší než ostatní děti. Vypadala jsem jako dvouletá v porovnání s pětiletými dětmi,“ řekla pro televizi Barcoft.

„Když mi bylo sedm nebo osm let, došlo mi naplno, že jsem menší než všichni ostatní. V běhu jsem byla vždycky poslední kvůli svým nohám.“

fatima timbo

Zdroj: Profimedia

Problém pro dívku bylo jakékoliv cvičení, ale i chůze do schodů. Přiznává, že občas se jí nechce vstávat, a to nejen kvůli tomu, že bude muset jít po schodech, ale kvůli komentářům od ostatních lidí.

I tak se jí ale podařilo stát se hvězdou instagramu, což jí pomohlo přestat si brát osobně posměšky ostatních.

„I když je před námi velká výzva, snažme se být co nejlepší v tom, co děláme, a nějak se ji snažit překonat,“ dodává dívka.

Zatím nenašla toho pravého

V modelingu je úspěšná, ale najít si se svou výškou ideálního partnera je pro ni velmi náročné. Objevila se i v britské reality show The Undateables. Ta se soustředí na muže a ženy, kteří mají fyzické či duševní problémy, a kvůli tomu mají neštěstí v lásce.

Pro Fatimu je těžké najít si někoho, kdo by o ni měl zájem jako o ženu, a ne jako o trpaslíka. „Musím si prostě dávat pozor na kluky, kteří mají zálusk na trpaslíky, protože existují chlapi, kteří si mě chtějí jen odškrtnout ze seznamu. Je těžké najít si muže, když jste opravdu hodně malí,“ řekla modelka pro Daily Mail.

Lidé se jí smějí, ona chce inspirovat svět

Fatimu našel producent show na instagramu, ale dívka se zdráhala do takového pořadu jít. O několik měsíců později nabídku přijala.

„Chtěla jsem inspirovat lidi a hlavně najít lásku,“ říká dívka. I poté si ale musela vyslechnout spoustu negativních komentářů na svou osobu.

„Nejhorší bylo, když někdo napsal, že kdyby se mu narodila taková dcera, okamžitě by ji zabil. Nemohla jsem přestat plakat, bylo to hrozné,“ svěřila se dívka.

Nejhorší je pro ni chůze po ulici. Lidé se zastavují, dívají se na ni, ukazují si prstem a smějí se. Lékaři jednomu členovi její rodiny řekli, že jejím rodičům se narodí buď trpaslík, nebo dítě s Downovým syndromem.

Když byla Fatima malá, její rodiče jí museli každý den píchat injekce do nohou, aby pomohli stimulovat růst jejích končetin. Tímhle peklem si dívka musela procházet každý den až do svých pěti let.

Fatima má na instagramu velkou fanouškovskou základnu a doufá, že se jí podaří inspirovat ostatní, aby změnili přístup k lidem, kteří jsou odlišní.

„Chci, aby lidé přestali soudit knihu podle obalu a zajímalo je, jací jsou ostatní doopravdy. Nikdy nevíš, třeba to můžou být jejich nejlepší kamarádi,“ říká odvážná dívka, ze které sálá sebevědomí.

Zdroj: yahoo.com, zena.pluska.sk

Autor: Barbora TurkováSouvisející články