Twitter možná bude mít tlačítko na úpravu příspěvku. Elon Musk o tom nechal hlasovat

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
twitter funkce
Zdroj: Profimedia

Společnost Twitter sama na své síti oznámila, že aktuálně testuje tlačítko, které by umožnilo pozdější úpravu příspěvků. Možné pak bude příspěvky nejen upravovat, ale také mazat celý obsah.

S testováním se dle dostupných informací začalo už loňský rok. Majitel Tesly Elon Musk už zahájil hlasování, jestli mají fanoušci vůbec o takovou inovaci zájem. Relativně nedávno se totiž nově nejbohatší muž planety stal akcionářem tohoto podniku.

Nejdříve novou funkci budou moci vyzkoušet ti, co mají placenou verzi Twitter Blue.

Co bude fungovat, mohou fanoušci sami komentovat

„Když se teď všichni ptají… ano, na editační funkci pracujeme už od loňského roku! Ne, ten nápad jsme nedostali díky anketě,“ uvedl Twitter. V příštích několika měsících pak funkci budou moci vyzkoušet lidé, kteří mají placenou verzi Twitteru.

Není jasné, jestli se pak zpřístupní také ostatním uživatelům, napsala agentura AP.

Za 24 hodin Elonu Muskovi na jeho anketu odpovědělo více než 4,3 milionu uživatelů této sociální sítě. Pro bylo až 74 % z nich. A nebyl by to Musk, aby ještě nepřidal něco navíc.

Musk se hodně držel v ústraní, teď ale vystrčil drápky

V obou možných odpovědích schválně udělal překlepy, které většinou mohou za to, že uživatelé svůj příspěvek mají i nevědomky špatně. Právě proto by většina z nich uvítala editaci. Samotná společnost Twitter totiž delší dobu nenaplňovala prosby svých uživatelů.

Průzkum není reprezentativní, ale díky tomu, že příspěvek o hlasování uvedl samotný Musk, tak zvýšil možnost, že společnost skutečně editaci přidá. Musk se držel v ústraní, co se týče svých plánů s Twitterem, sám ale údajně neusiluje o aktivní vliv na obchodní politiku společnosti, napsala ČTK.

Parag Agrawal, šéf Twitteru, si ale nezapomněl do nového akcionáře také rýpnout. „Důsledky tohoto průzkumu budou významné. Prosím, hlasujte opatrně,“ okomentoval Muskův příspěvek o hlasování.

Už teď je tedy jasné, že Musk na fungování společnosti pravděpodobně vliv mít přece jen bude.

Zdroj: Twitter, ČTK, Agentura AP

Autor: Raina TomanováSouvisející články