Tyto politiky nechce Habera na koncertech. Ostrými slovy rozhodně nešetřil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pavol Habera
Zdroj: Profimedia

Prostřednictvím Instagramu se rozhodl slovenský zpěvák Pavol Habera dát světu najevo, že si nepřeje, aby na jeho koncertech někdy v budoucnu byl některý ze slovenských politiků. S informací přišel slovenský web Topstar.noviny.sk s odvoláním na zpěvákův příspěvek na sociální síti.

Pavol Habera se na sociální síti přidal k iniciativě restaurace Dunajský pivovar, která na svých stránkách utvořila blacklist, tedy seznam osob, které k nim do restaurace nesmí. V případě, že stejně přijdou, nikdo je neobslouží.

Na takzvané černé listině se momentálně podle informací slovenských médií nachází něco kolem 45 osob, mezi kterými je například bývalý ministr zdravotnictví Marek Krajčí, ale nachází se na něm i několik členů vlády nebo i státní tajemníci.

Habera si nebere servítky

Iniciativa totiž poukazuje na chyby vlády v rámci koronavirových opatření. „Přidávám se k iniciativě restaurace Dunajský pivovar v Bratislavě a pana Halgaše! Nepřeji si, aby někdo z těchto politiků navštívil někdy v budoucnu můj koncert,“ napsal v příspěvku Habera.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pavol Habera (@pavolhabera)

Tím ale v žádném případě neskončil a v příspěvku ještě podrobněji vyjádřil své rozhodnutí: „Nechci hrát pro někoho, kdo v této složité době nepomohl kultuře a lidem, kteří v ní pracují. A nejen nám,“ hájí umělec sebe i své kolegy z branže.

Zpěvák si za svým rozhodnutím i nadále stojí. „Mohl bych tu ještě hodinu vypisovat všechny důvody, ale to by nemělo žádný význam. Tak už jen jedno, nikdo mě k tomuto příspěvku nevyzval a neztratil jsem žádné nervy. Je to jen moje rozhodnutí a je mi jedno, co si o tom kdo myslí,“ udělal v tom jasno zpěvák.

Habera již v minulosti několikrát narážel na tamní vládu, která mu není po chuti. Nejčastěji přitom poukazoval na tehdejšího premiéra Slovenské republiky Igora Matoviče. Podle slovenského webu Topstar.noviny.sk několikrát zpěvák řekl: „nechápe, co jsme komu udělali, že máme takového premiéra.“

Habera nebrečí nad situací, hájí jen kamarády

Především slovenská média poukazují na fakt, že Habera si za svou třicetiletou kariéru vydělal dost na to, aby žil spokojený a klidný život se svou partnerkou Danielou Peštovou. Mimo jiné byl porotcem v pěvecké soutěži Česko Slovenská SuperStar a hraje v několika muzikálech.

Média zároveň poukazují i na to, že oblíbený zpěvák si za aktuální situace rozhodně nestěžuje na to, jak těžký život kvůli epidemii má. Nicméně mu záleží na jeho kolezích, které má rád, a i proto se rozhodl jim takto veřejně pomoci, aby i oni byli slyšet.

Zdroj: Topstar.noviny.sk, Instagram Pavola Habery

Autor: Ivan GlaserSouvisející články