Učitelka měla milostný poměr s šestnáctiletým studentem. Vyhodili ji ze školy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ucitelka skola
Zdroj: Shutterstock

Učitelka přírodních věd byla vyhozena ze školy poté, co se přišlo na to, že měla milostný poměr s teprve šestnáctiletým studentem. Soud ji za zneužití její funkce poslal v roce 2021 na 12 měsíců do vězení.

Shannon Parsons učila řadu let a nikoho z jejích blízkých ani nenapadlo, že by byla něčeho podobného schopná. Ona ale navázala s jedním ze svých žáků speciální vztah, a nakonec mezi nimi skutečně došlo i ke styku.

Spřátelila se s jeho rodinou

Shannon si chtěla být jistá, že pravda nevyjde najevo. Proto si dávala na každý svůj krok dobrý pozor. Navázala dokonce přátelský vztah s rodiči svého žáka, aby měla přehled o tom, kdy jsou a nejsou doma nebo zda nemají o jejich poměru tušení.

Vztah Parsons a jejího žáka byl nakonec přece jen prozrazen. A to kvůli SMS zprávám, které si dvojice posílala a ze kterých je na první pohled jasné, že k sobě nechovají pouze vztah učitele a studenta.

„Miluji tě. Chceš hodit domů? Vím, že jsme se měli setkat tenhle týden u tebe, ale bojím se, že by to nevyšlo,“ stojí například ve zprávách, na základě kterých byla Shannon obviněna.

Neuvědomuje si svou chybu

Kromě roku vězení byla Shannon Parsons zapsána také do seznamu sexuálních delikventů. Soudy jí udělily podle serveru Daily Mail přísnější trest i z toho důvodu, že si údajně neuvědomovala svou chybu.

Ačkoli nakonec přiznala, že mezi ní a jejím studentem něco bylo, celou dobu mluvila jen o tom, jaký to bude mít dopad na její práci. Nepozastavila se nad tím, zda bude mít celý proces vliv také na žáka.

I vzhledem k této situaci nakonec ze soudů vyplynulo, že vztah byl z její strany čistou vypočítavostí, že ke studentovi nikdy nic necítila a pouze ho zneužívala. „S ohledem na žádost rodiny mladíka jsem se rozhodl, že na škole nebude Parsons už znovu moci o práci žádat,“ uvedl ve svém prohlášení ředitel institutu.

Zdroj: Daily Mail, Kent Online

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články