UFO nebo mimozemšťani? Generál amerického letectva to po sestřelení neidentifikovatelných objektů nevyloučil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Glen VanHerck
Zdroj: Profimedia

Americké letectvo dohlížející na severoamerický vzdušný prostor provedlo v posledních dnech sérii sestřelení neznámých objektů. Generál Glen VanHerck prohlásil, že prozatím nevyloučil ani možnost, že se jednalo o mimozemšťany. „Prozatím nelze vyloučit vůbec nic,“ uvedl podle agentury Reuters.

Objekt osmiúhelníkového tvaru sestřelily jednotky letectva nad Huronským jezerem. Podle Pentagonu jsou nyní všechny síly v plné pohotovosti, naposledy je do tohoto stavu uvedl podezřelý čínský sledovací balón.

Sestřelený objekt byl za poslední týden již čtvrtým, který nedokázalo letectvo identifikovat. „Nevíme odkud se vzaly, odkud pochází a co je jejich úkolem,“ říká VanHerck.

Mysleli, že jde o anomálii

Několik neidentifikovatelných objektů sestřelilo letectvo v pátek, v sobotu a v neděli. Ten poslední byl podezřelý už od soboty, kdy radary zaznamenaly na obloze nezvyklý pohyb. Ten se nicméně brzy vytratil a letectvo tak mělo za to, že jde o jakousi anomálii, uvádí The New York Times.

V neděli se ovšem objekt objevil na radarech znovu a o jeho existenci tak již nebylo pochyb. Bylo nařízeno jeho okamžité sestřelení.

Počet zachycených objektů je podle všeho vyšší i v souvislosti se zmíněným čínským sledovacím balónem. Poté, co ho radary zachytily, nařídilo americké letectvo posílit veškeré sledovací systémy na maximum. Díky tomu stouplo také množství hlášení o dalších vzdušných objektech.

Více než 350 neidentifikovatelných objektů

Podle oficiálních záznamů DNI zaznamenala vláda Spojených států od roku 2021 celkově přes 350 nových zpráv o možné existenci UFO a mimozemšťanů nebo také takzvaných neidentifikovatelných objektů.

Více než 160 z nich bylo nakonec označeno za balónové entity. Některé z objektů, které byly původně považovány za drony, byly nakonec připsány poletujícímu nepořádku, například plastovým taškám a obalům, uvádí zpráva.

Podle ředitele Úřadu pro řešení anomálií Seana Kirkpatricka přesto není dobré cokoli podceňovat. „Neidentifikované objekty na obloze, v moři a ve vesmíru představují potenciální hrozbu pro bezpečnost. Vedeme proto cílené úsilí o lepší charakterizaci, pochopení a přiřazování těchto objektů,“ uvedl.

Zdroj: Reuters, The New York Times, DNI

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články