V Jekatěrinburgu byli nožem zabiti 3 lidé. Útočníka policie drsně zpacifikovala

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Policie Rusko
Zdroj: Slutsky Maksim / Shutterstock.com

V ruském Jekatěrinburgu dnes neznámý pachatel zabil nožem 3 osoby. Místo činu se nyní prošetřuje. Útočníka policie postřelila a nyní je v péči lékařů. S odvoláním na místní vyšetřovatele to uvedla ruská agentura TASS.

Neštěstí se stalo poblíž jekatěrinburské vlakové stanice.

Alkohol sehrál svou roli

„V parku poblíž jekatěrinburské vlakové stanice se po požití alkoholu vyostřil konflikt, který si podle předběžných údajů vyžádal tři mrtvé,“ uvedlo v prohlášení Jekatěrinburské vyšetřovací ředitelství.

Jak zaznělo v prohlášení, při útoku pravděpodobně sehrál svou roli alkohol. Na místě činu však nyní operují pracovníci Sverdlovské regionální vyšetřovací komise, kteří sbírají další důkazy a podrobnosti o incidentu.

Policie po příjezdu na místo zaregistrovala útočníka s nožem, který se pokusil jednoho ze zasahujících policistů napadnout.

„Vzhledem k tomu byli (policisté) nuceni použít služební zbraně. Varovná střela do vzduchu ozbrojeného občana neuklidnila, byla proto vystřelena další směrem k agresivnímu muži,“ řekl mluvčí ruského ministerstva vnitra ve sverdlovském regionu Valery Gorelykh.

Útočník byl postřelen a odvezen do nemocnice. Vyšetřovatelé mezitím vyslýchají svědky a identifikují oběti. Motiv činu zatím policie neuvedla.

Útoky v Rusku

Smrtelný incident se odehrál jen necelý týden poté, co v Kazani zaútočil devatenáctiletý ozbrojený muž na tamní školu.

Při útoku tehdy zemřelo nejméně 8 osob a dalších více jak 20 jich bylo zraněno. Většina z nich byly děti ve věku mezi 7 a 15 lety.

Autor: Petr HejčlSouvisející články