V noci z pondělí na úterý se v Los Angeles konalo 74. předání televizních cen Emmy

od Veronika Holcová
2 minuty čtení
emmy_LA
Zdroj: Joe Seer / Shutterstock

Emmy se tradičně předávají v několika kategoriích, 12. září si pro sošky přišli umělci v rámci tříhodinového ceremoniálu Primetime Emmy Awards. Sekci komedie ovládl seriál Ted Lasso, drama seriál Boj o moc.

Toto americké televizní ocenění je televizní obdoba filmových Oscarů, tedy jedna z nejprestižnějších cen, které můžete v tomto oboru získat. Akademie každoročně hodnotí výjimečnou práci v americkém zábavném průmyslu a oceňuje ty nejlepší herce a další profese z televizního průmyslu.

Galavečer z losangeleského Microsoft Theater moderoval Kenan Thompson, známý především jako bývalý komik z pořadu Saturday Night Live.

Boj o moc

Seriál o intrikách v rodině mediálního magnáta Boj o moc (v anglickém originále Succession) letos posbíral celkem 25 nominací na televizní cenu Emmy. Seriál tvůrce Jesseho Armstronga z produkce HBO letos chystá již čtvrtou sérii.

Celkem proměnil Boj o moc tři nominace z celkových 25. Sošku si odnesl za nejlepší drama roku, nejlepšího herce ve vedlejší roli drama seriálu (Matthew Macfadyen) a za nejlepší scénář k závěrečnému dílu třetí série.

Ted Lasso

Seriál z fotbalového prostředí v hlavní roli s Jasonem Sudeikisem z produkce Apple TV se chystá již na třetí sezónu. O jeho velké popularitě a kvalitě svědčí fakt, že cenu Emmy si za komediální seriál roku odnáší již podruhé za sebou. na 74. předávání televizních cen Emmy Ted Lasso proměnil čtyři nominace z celkových 20.

Konkrétně za nejlepší komediální seriál, nejlepšího herce v hlavní roli komediálního seriálu, nejlepšího herce ve vedlejší roli komediálního seriálu (Brett Goldstein) a za nejlepší režii komediálního seriálu za díl Žádná svatba a jeden pohřeb.

Bílý lotos

Minisérie z prostředí luxusního havajského letoviska sleduje během svých šesti dílů pestrou škálu hotelových hostů během jejich týdenní odpočinkové a omlazující dovolené v ráji a pomalu odhaluje i jejich temnější stránky. Další seriál z produkce HBO Bílý lotos (v originále The White Lotus) proměnil nominace celkem čtyři.

Emmy získal za nejlepší minisérii, nejlepšího herce ve vedlejší roli minisérie (Murray Bartlett), nejlepší herečku ve vedlejší roli minisérie (Jennifer Coolidge) a režisér Mike White za nejlepší režii minisérie.

Jako nejlepší herec byl oceněn Lee Jung-jae za nejlepšího herce v hlavní roli drama seriálu za jeho výkon v netflixovém seriálu Hra na oliheň (Squid Game).

Nejlepšího herečkou v hlavní roli drama seriálu se stala teprve šestadvacetiletá Zendaya za svou roli v seriálu Euphoria z produkce HBO. Seriál je veleúspěšný a nyní jeho diváci s nadšením očekávají premiéru již třetí série.

Kompletní seznam výsledků 74. předání televizních cen Emmy je dostupný kromě webových stránek samotných Emmy také na webu The Guardian.

Zdroj: Emmys, Youtube, The Guardian, Twitter

Autor: Veronika HolcováSouvisející články