V Pákistánu se narodilo kůzle s půlmetrovýma ušima. Malý Simba se zapsal do knihy rekordů

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
kuzle
Zdroj: Shutterstock

V Pákistánské obci Karáčí se začátkem června narodilo na první pohled velmi originální kůzle, které se ihned zapsalo nejen do povědomí zdejších chovatelů a veterinářů, ale i do Guinnessovy knihy rekordů. Na svět totiž přišel kozlík jménem Simba s téměř půlmetrovýma ušima.

Mládě anglo-nubijské kozy se pyšní délkou uší 46 centimetrů. Jeho majitel Muhammad Hassan Narejo prozradil, že je sudokopytník zdravý a až na neobvyklý vzhled se podle veterinářů nezdá, že by mu měla tělesná vada v životě jakkoli překážet.

Právě plemeno anglo-nubijské kozy se obecně vyznačuje většíma ušima než jiná plemena. Je vzácnější a jeho chovatelů ve světě není příliš, na druhou stranu ale nejde ani o úplnou raritu. Tedy až na případ Simby, který podle Daily Mail šokoval řadu zahraničních médií.

Genetická porucha

Jak informuje zahraniční server Metro, netradiční vzhled zvířete je způsoben pravděpodobně genetickou poruchou. Oba jeho rodiče nicméně pochází z kvalitního rodu, a majitel si tak nedovede vysvětlit, kde by se mohla stát chyba.

Zvíře je zdravé, velmi akční, jako ostatní kůzlata vesele poskakuje, ačkoli uši, které tahá po zemi, mu v tom trochu překáží. Dá se ale očekávat, že kůzle vyroste, zatímco uši snad zůstanou stejně velké. Nakonec by tak mělo mít v dospělosti problémů s pohybem jen minimum.

Kůzle prošlo kontrolou řady veterinářů a Muhammad Hassan Narejo se ujistil, že bude mít spokojený život a nehrozí mu žádné problémy. Pro všechny odborníky je zvíře velkou fascinací.

Stalo se senzací

Není se čemu divit, že se kůzle stalo senzací nejen místním veterinářům a chovatelům, ale také lidem po celém světě. Na sociálních sítích se hojně sdílí video nahrané na YouTube, které o narození prapodivného mláděte informuje. Sledující mu přejí, aby se mu do budoucna dařilo.

„Nádherné zvíře,“ napsal jeden z nich. Další pak upozornil, že pokud si chce někdo z kůzlete dělat legraci, měl by si uvědomit, že mluví k rekordmanovi. „A navíc k pořádně roztomilému,“ doplnil. „I běžná kůzlata jsou sladká, ale tohle je dokonalé,“ tvrdí jiný komentář.

Majitel kůzlete může být hrdý. Ačkoli nemá tušení, jak k něčemu takovému došlo, má v plánu se o Simbu postarat a udělat všechno pro to, aby měl maximálně spokojený život. Jediné, čeho se trochu obává, je přehnaná pozornost, kterou k jeho chovu mládě nyní láká.

Zdroj: Daily Mail, News18, Metro, YouTube

Autor :Šárka CvrkalováSouvisející články