Válka sousedů: Její malá dcera je alergická na ořešák, který má na zahradě soused. Neuvěříte, jak se snaží problém řešit

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
orechovy strom
Zdroj: Mahirov9 / Shutterstock.com

Matka šestileté dcery Beau musí čelit obvinění, protože na své zahradě chce ořezat větve ze sousedova stromu. Strom je ořešák a právě na ořechy je alergická malá Beau, o kterou se její matka bojí. Píše o tom Daily Mail.

Dcera je alergická právě na ořechy a matka se bojí, že by si ořechy mohla dát, a tím pádem ohrozit své zdraví. Proto by nejradši celý strom nechala posekat, ale problém je v tom, že je to strom souseda, který zatím nedal povolení k tomu, aby se stromu mohla zbavit, uvedl dailymail.co.uk.

Vysoký strom je nad zahradou mladé matky

Malá Beau trpí smrtící alergií na ořechy. Paní Becková by nejraději větve ořezala, aby svou dceru chránila, když si hraje venku na zahradě. Soudní bitva ale nemá konce, protože soused, kterému strom patří, nechce dát povolení k tomu, aby strom padl k zemi.

Rada rozhodla, že strom je chráněný, a uvedla své důvody, proč se strom nesmí pokácet. Bojí se jeho poškození, pokud se mu budou větve uřezávat, navíc jsou proti posekání také obyvatelé malé vesnice, podle kterých by pořezání stromu mohlo poškodit „venkovský charakter“.

Paní Becková se ale bojí, že její dcera si jeden z ořechů vezme a její alergie ji přímo ohrozí na životě. Beau měla již v roce 2019 anafylaktický šok, na který paní Becková nerada vzpomíná: „Měla oteklé uši, oteklé rty a svírala si hrdlo. Na jejím těle se objevila kopřivka. Reakcí na ořechy není svědění kůže, ale i další problémy.“

Strom je každoročně plný spousty ořechů

Stoletý strom každý rok nabídne spoustu plodů. Bohužel je zasazený na sousedově pozemku, který je součástí památkové rezervace. Každý podzim tak paní Becková musí sbírat ořechy do kbelíku, aby je nesnědla její alergická dcera.

Na zahradě si hraje nejen Beau, ale také její mladší sestra, pětiletá Bonnie. Podle matky je ale nepravděpodobné, že by Beau ořech snědla. „Nestalo se mi, že by měla reakci, protože nemohla otevřít ořech, takže je nepravděpodobné, že by ho snědla.“ Bohužel ale stačí, že se Beau dotkne skořápky nebo si s ořechy hraje.

Paní Becková přitom má ráda přírodu, ale chce také ochránit svou dceru. Stačilo by, kdyby mohla sama ořezat větve, které zasahují na její zahradu.

V roce 2018 získala povolení, které ale vypršelo, a nové jí úřady nechtějí vydat. Bohužel jsou proti tomu obyvatelé vesnice, kteří si nepřejí, aby se strom jakkoliv ničil.

Několik obyvatel ale poslalo dopis na podporu přímo paní Beckové. Podporují ji hlavně v tom, že chápou zdravotní obavy, které by mohly nastat, pokud by se dívenka dostala do styku s ořechy. Její matka musí být pořád ve střehu a sbírat ořechy z trávníku, aby si jich její děti nevšímaly.

Autor: Raina TomanováSouvisející články