Ve 3 letech si její syn chtěl ustřihnout penis. Když matka zjistila důvod, rozplakala se

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
chlapec plac
Zdroj: Shutterstock

V dnešní době lidé mnohem lépe přijímají odlišnost, než tomu bylo ještě před několika lety. Pokud se někdo narodí ve špatném těle, není to pro něj lehké. A pokud se mu to někdo v jeho okolí snaží ještě ztěžovat tím, že se k němu chová špatně, je to jen zákeřné chování, které nikomu nepomáhá. Dnes teprve osmiletý Logan má naštěstí podporu i ve své rodině.

Že je jiný, si všimla matka už v jeho jednom roce. Logan si podle matčiných slov často dával na hlavu plenky a snažil se mít dlouhé vlasy, chtěl se podobat své sestřičce. Ona si ale myslela, že to je jen fáze, kterou si procházejí všechny děti. Ani ji nenapadlo, že už ve věku, kdy ještě neumí ani mluvit, může jeho tělo naznačovat, že něco není v pořádku.

Jess Bratton se snažila oblékat Logana do chlapeckého oblečení, stříhala mu vlasy. On si hrál spíše s panenkami, jenomže to matka považovala za vliv jeho sestry. Tři roky tak vychovávala Logana jako normální chlapce, aniž by si čehokoli všimla. Až do osudného dne.

Chtěl si ustřihnout penis

Jess vypráví, že ten den volala na svého chlapečka, ale on se jí neozýval, a ona tak měla za to, že ji neslyší. Proto se zvedla z křesla a šla do jeho pokoje. A ve dveřích ztuhla hrůzou. Logan totiž seděl na posteli, měl kalhoty u kolen a nůžkami si chtěl ustřihnout své přirození.

„Přišla jsem včas. Kdybych zaváhala, mohlo se mu něco stát. Hluboce jsem se nadechla a jeho to vylekalo tak, že nůžky hned odhodil. Pak jsme se objali a oba začali plakat,“ popisuje situaci maminka pro Daily Mail. Musela chlapci vysvětlit, že tímhle jednáním si mohl ublížit.

Pak ale konečně pochopila, že Logan nikdy nechtěl být chlapec. On sám jí to také tehdy řekl. Oznámil jí, že mu ta věc mezi nohami překáží, že si chce hrát s panenkami, být jako holčička a nemuset už nikdy nosit děsné klučičí mikiny. A Jess ho dobře poslouchala a pak se rozhodla.

Podporuje ho ve změně pohlaví

„Řekla jsem mu, že pokud to tak chce, já ho v tom podpořím. Ale že teď ještě musí čekat,“ vysvětluje Jess. Chlapci začala kupovat holčičí hračky i šaty. Podle příbuzných je to divné, ona ale neví, proč by měla dítě přemlouvat k něčemu, do dělat nechce.

Je to podle ní jeho rozhodnutí. Když mu bylo 6, mluvila s ním o změně pohlaví. Slíbila mu, že v dospělosti si jí bude moci projít. A je možná dobře, že se na to hormonálně připravuje už dnes. Ve škole naštěstí učitelé i spolužáci Logana přijali takového, jaký je.

Dnes je chlapci 8 let. Chodí v šatech, se svou sestrou probírá líčení, chová se jako normální holčička svého věku. Těší se, že až zestárne, bude si moci změnit pohlaví. Podle rodiny i psychologů je na svůj věk opravdu vyspělý a plně si uvědomuje všechno, co s jeho životem souvisí.

Zdroj: twitter.com, dailymail.co.uk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články