Ve Španělsku učinili nečekaný objev v soše dinosaura. Vyděsil úplně všechny

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Socha dinosaura
Zdroj: Shutterstock

Kuriózní, ale velmi děsivý. Tak by se dal popsat nález, který o víkendu objevil otec se synem v papírmašové soše dinosaura poblíž Barcelony. Svým očím nemohla uvěřit ani přivolaná policie. O případu informoval deník The Guardian.

Katalánská policie vyšetřuje velice ojedinělý případ. Ve městě Santa Coloma de Gramenet poblíž Barcelony našli totiž otec se synem muže zaklíněného ve venkovní soše dinosaura.

Nešťastná náhoda

Otec se synem, kteří na místo ihned zavolali policii, si nejprve všimli toho, že se uvnitř dinosauří sochy něco nachází. O co šlo, však nejdříve nebyli schopni určit.

O případu informovala mluvčí místních policejních složek. „Otec se synem si všimli, že je něco uvnitř, a tak zavolali policii,“ citoval její vyjádření deník The Guardian.

Až když na místo přijela policie, zjistila, že je v soše zaseknutý devětatřicetiletý muž. Ten už však bohužel nejevil známky života. K soše proto přijeli i hasiči, aby mrtvolu odstranili. Podle mluvčí policie šlo o nehodu.

„Tělo jsme našli uvnitř nohy sochy dinosaura. Šlo o nehodu, smrt nebyla zapříčiněna násilím,“ citoval vyjádření policie The Guardian. „Osoba se dostala do nohy sochy, kde se zasekla,“ doplnila.

Mobil za to nestál

Podle policie usmrcenému muži pravděpodobně do sochy nejdříve spadl mobilní telefon, který se poté snažil dostat ven. Do sochy tak nejprve vlezl skrz hlavu dinosaura, ale pak se zasekl a nemohl se dostat ven.

„Stále čekáme na výsledky pitvy, takže nevíme, jak dlouho tu byl, ale vypadá to, že několik dní,“ uvedla podle Guardianu policejní mluvčí.

Podle místních médií šlo o devětatřicetiletého muže, jehož rodina jej nahlásila jako nezvěstného jen několik hodin před nalezením jeho těla uvnitř sochy.

Autor: Petr HejčlSouvisející články