Věřím, že svou rodinu ještě uvidím. Josef Fritzl v rozhovoru z vězení prohlásil, že se chce dožít 130 let

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Josef Fritzl
Zdroj: Profimedia

24 let držel pod zámkem vlastní dceru. Tu znásilňoval a porodila mu celkem 7 dětí. Jeho žena o tom přitom neměla nejmenší tušení. Josef Fritzl skončil nakonec za své činy ve vězení, tam ale čas rozhodně nemarní. Napsal totiž o svých hrůzných činech knihu. V nedávném rozhovoru navíc šokoval tím, že by rád opět viděl svou rodinu.

V roce 1984 Josef Fritzl požádal svou dceru Elizabeth, zda by mu s něčím nepomohla ve sklepě. Tam ale pak dívka zůstala vězněna čtvrt století. Manželce Fritzl řekl, že dívka odešla z domu. Přitom ji denně týral a často také znásilňoval.

Žena ve sklepě porodila svému otci 7 dětí. Podle serveru All That’s Interesting Fritzl v několika případech manželce namluvil, že děti našel u vchodu se vzkazem, že se o ně dcera nedokázala postarat. Právě jedno nemocné dítě nakonec utrpení vězněné ženy ukončilo.

Po 24 letech

Elizabeth se podařilo ze sklepení uniknout v roce 2006. Tehdy jí bylo 42 let. Jedno z jejích dětí tehdy onemocnělo a otec souhlasil s tím, aby mu byla poskytnuta lékařská péče.

Toho žena využila a unikla. Na základě jejího vyprávění a dostatku důkazů byl Fritzl zatčen a skončil ve vězení na doživotí. Tam ale v současné době nezpytuje svědomí, jak by mnozí očekávali. Naopak se rozhodl na svém příběhu vydělávat a chlubit se jím, píše Daily Mail.

Chce se opět vidět se svou ženou

Fritzl nedávno poskytl deníku The Sun rozhovor, ve kterém mimo jiné uvedl, že se cítí zdravý a rád by se dožil minimálně 130 let.

Ve vyjádření prostřednictvím své právničky Astrid Wagnerové řekl, že se těší, až jednou opět uvidí svou rodinu. A to i přesto, že s manželkou se před 11 lety rozvedl. Prostory věznice jsou prý velmi ponuré a on se v nich necítí dobře, zároveň si je ale jistý, že jednoho dne se dostane opět na svobodu.

Fritzl ve věznici také napsal knihu. V té popisuje nejen svou minulost, ale také čas strávený za mřížemi. „Jsem dobrý člověk a zodpovědný rodinný typ muže,“ zní například jedna z Fritzlových vět. „Chodí mi stovky dopisů, především od žen, které jsou do mě zamilované,“ chlubí se v úryvcích, které zveřejnil server Mirror.

Fritzl údajně nechápe, proč ho opustila jeho manželka poté, co zjistila, jaké hrůzy u nich ve sklepě dělal jejich společné dceři. V knize ale popisuje, že jí byl nevěrný s mnoha dalšími ženami a rozpad vztahu ho rozhodně nemrzí.

Závěrem pak ve svém díle píše, že se mu ve vězení daří skvěle. „Spřátelil jsem se s vrahem prostitutek, který mi tady vaří. Nemůžu toho ale sníst moc, protože nechci přibrat,“ uvádí například.

Zdroj:  All That’s Interesting, Daily Mail, Mirror, The Sun

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články