VIDEO: Muž zaparkoval auto na pláži, pak nastal příliv. Nad jeho hloupostí budete nevěřícně kroutit hlavou

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
x auto plaz
Zdroj: Shutterstock

Lidé s oblibou porušují pravidla. Ačkoli jsou na některých místech zákazy zvýrazněny jasně, a dokonce i několikrát, pro mnohé to není dost. Řidič, který zaparkoval své terénní auto na pláži v Morfa Gychan, si bude nejspíš už navždy pamatovat, že pravidla se porušovat nemají. Píší o tom zahraniční média.

Internet obletěly záběry, na kterých se řidič snaží poměrně marně dostat své auto z vody a tekutých písků. Odmítá pomoc okolních lidí a zoufale se rozčiluje nad tím, že jeho černý teréňák pohlcuje zem.

Podle místních byl řidič několikrát varován, jak píše Daily Mail. A to nejen cedulemi s příkazy a zákazy, ale i lidmi, kteří dobře věděli, jak to dopadne, pokud auto na pláži nechá. On si ale nedal říci a po přílivu pak zjistil sám, jakou hloupost udělal.

Ani pohon na všechna kola ho nezachránil

Na světě existuje celá řada plážových oblastí, kde si turisté musí půjčovat auta takzvaně 4×4, tedy terénní vozidla s pohonem na všechna čtyři kola. Jen s jejich pomocí se pak mohou po písčitých plážích dostat k hotelu či apartmánu.

Někdy ale ani taková auta nejsou na plážích povolena, protože hrozí nebezpečí jejich zapadnutí. Pokud pak je auto hodně blízko vodě a přijde příliv, dopadne to přesně tak, jako s řidičem, který si nenechal poradit.

Nepomohla varování, z auta se stala ponorka

I když udělal řidič nesmyslnou hloupost, lidé se snažili nenechat ho v tom a včas mu pomoci. Jenže komu není rady… „Řidiči bylo několikrát doporučeno, aby tam nejezdil. A už vůbec neparkoval,“ píše majitel karavanové společnosti sídlící kousek od místa události.

„Několikrát jsme na něho volali. Později jsme se mu snažili pomoci, ale on byl naštvaný, frustrovaný a odmítal nás,“ popisují svědci. „Dávali jsme mu rady, ale on nás ignoroval. Auto se několikrát na místě otočilo, ale nikam to nevedlo.“

Podle svědků se řidič trápil s autem snad celou věčnost. Po dvaceti třech hodinách od jeho zaparkování bylo celé terénní vozidlo pod vodou a ven koukala jen špička střechy.

Naštěstí se řidič stihl včas evakuovat, takže se mu nic nestalo. Nicméně o jeho autě plném písku a vody se to říci nedá. Jak ho nakonec z pláže dostal, video nepopisuje, ovšem je pravděpodobné, že škoda se vyšplhá na poměrně vysokou částku.

Zdroj: dailymail.co.uk, metro.co.uk, twiddy.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články